Rowerowe jazdy próbne

autor: • 22 kwietnia 2016 • Najnowsze, ZdrowieKomentarze: (0)

Najwyższy czas odkurzyć rower po zimie i wybrać się na wiosenną przejażdżkę. Otwierając w ten sposób sezon trzeba jednak pamietać o kilku ważnych rzeczach, które mogą nam się przydać podczas wyprawy

Jeżeli chciałbyś rozpocząć swoją przygodę z aktywnością fizyczną lub po prostu marzysz o krótkim wypadzie za miasto to rower będzie tu dobrym rozwiązaniem. Wbrew pozorom, wyprawa rowerowa, podczas której pokonuje się kilkadziesiąt kilometrów, nie jest aż tak wielkim wyzwaniem, jak mogłoby się wydawać. Zdecydowanie mniej wysiłku trzeba włożyć w przejechanie 20 km niż pokonanie tej samej trasy na przykład biegnąc. Dlatego warto postawić na dwa kółka.

Planując dłuższą przejażdżkę dobrze jest pamietać o kilku ważnych rzeczach, które należy ze sobą zabrać. Na tej liście musi się na pewno pojawić kask. To ważny element wyposażenia rowerzysty, dlatego warto wybrać taki, który będzie dobrze leżał na głowie, posiadał otwory wentylacyjne i siateczkę przeciw owadom. Jeśli chodzi o kolor – tu sprawdza się zasada, że im bardziej jaskrawy, tym lepiej, bo rowerzysta jest bardziej widoczny na drodze. Istotne są także wygodne buty i kurtka, jeżeli pogoda tego wymaga. Wyjeżdżając na dłuższą wyprawę warto zabrać ubrania, które sprawdzą się w każdych warunkach atmosferycznych. Podczas jazdy na rowerze niezwykle ważna jest także odpowiednio dobrana bielizna – nie może mieć szwów i załamań w miejscach wrażliwych, gdzie może powodować obtarcia. Do tego dochodzą jeszcze rękawiczki rowerowe, które zapobiegną tworzeniu się odcisków na dłoniach i zapewnią lepszy kontakt z kierownicą. Przy pięknej pogodzie z pewnością przydadzą się także przyciemniane okulary. Będą one chronić nie tylko przez słońcem, ale i na przykład przed nadlatującymi owadami.

Wyjeżdżając poza miasto, a więc decydując siena dłuższą wycieczkę warto odpowiednio przygotować rower. W ten sposób prawdopodobieństwo wystąpienia problemów technicznych z pewnością znacznie się zmniejszy. Zabranie ze sobą kilku najważniejszych części zamiennych także będzie tutaj dobrym pomysłem. Jeżeli chodzi o opony to najlepiej sprawdzą się te grubsze (typu trekkingowego).

Źródło: www.prasoweinfo.pl

Pin It

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *