Rolling w ramach treningu

autor: • 13 czerwca 2016 • Najnowsze, ZdrowieKomentarze: (0)

Świat fitnessu zaprzyjaźnił się już z nową formą treningu. Są to ćwiczenia z użyciem rollera. Dlaczego ten nowy trend jest aż tak ważny i co niezwykłego można w nim znaleźć? Poznajcie powody, dla których warto rozpocząć rolling

Powód pierwszy: to trening dla każdego

Masaż mięśni i powięzi z wykorzystaniem rollera regularnie stosują profesjonalni sportowcy. Nie oznacza to jednak, że potrzeba do niego żelaznej kondycji i supersilnych mięśni. Tego typu trening poleca się ludziom w każdym wieku, o różnym poziomie sportowego przygotowania. Piankowej roli może używać zarówno początkujący biegacz, jak i doświadczony maratończyk. Rolling stanowi znakomite przygotowanie do wysiłku fizycznego, regenerację po aktywności, a także sposób na uniknięcie kontuzji i uszkodzeń mięśni na skutek przetrenowania. Niepozorna rolka może się też okazać zbawczym środkiem na ból i napięcie nagromadzone w ciele po całym dniu w pracy.

Rolling nadaje się więc dla każdego, natomiast na początku drogi warto skorzystać ze wskazówek doświadczonego fizjoterapeuty. Specjalista wskaże, na których rejonach ciała warto się skupić, dobierze właściwą technikę, podpowie, jak poprawnie stosować roller.

br_2

Powód drugi: rollować możesz wszędzie

Aby Twoje ciało poczuło różnicę, nie potrzebujesz skomplikowanego sprzętu czy dużej przestrzeni.

Wystarczy tylko kawałek podłogi, Twoje ciało – i dobrze dobrany roller. W ofercie niemieckiej firmy Blackroll, wyspecjalizowanej w przyrządach do rollingu, znajdziesz rolki o różnych stopniach twardości i rodzajach powierzchni. Wszystkie są lekkie, trwałe i wytrzymałe, co ma znaczenie w tym typie masażu – rolka nie może się odkształcać, gdyż nie będzie wtedy spełniać swojej funkcji.

Powód trzeci: doskonale wpływa na całe ciało

Samouwalnianie powięziowo-mięśniowe – tak właśnie fachowo można opisać „rolling” – ma wszechstronny wpływ na ciało, sylwetkę, a nawet samopoczucie. Przede wszystkim, wspiera wzrost gibkości, mobilności i wydajności układu mięśniowego. Zapobiega bólom mięśniowym i przyczynia się do regeneracji mięśni, wspomaga rehabilitację i rekonwalescencję po operacjach. Stymuluje krążenie krwi, bogatej w substancje odżywcze, w ten sposób polepszając wygląd skóry i pomagając w trudnej walce z cellulitem. Ma także wpływ na całą sylwetkę, ponieważ polepsza posturę poprzez pracę nad balansem i wzmacnianie mięśni głębokich.

br_mini

Powód czwarty:  profesjonaliści polecają

Efekty masażu rollerem można porównać do efektów masażu sportowego, przeprowadzanego w  gabinecie fizjoterapeuty. Profesjonalne pochodzenie rollingu to zresztą mocny argument za stosowaniem tego rodzaju automasażu. Technika rollowania wzięła swój początek w masażu zawodowych sportowców i poparta jest badaniami naukowymi z zakresu medycyny sportowej. Dziś, dzięki przyrządom do użytku domowego, takim jak Blackroll, każdy może ćwiczyć w zaciszu własnego domu.

Powód piąty: to proste!

Cały sekret rollowania polega na obciążaniu wybranej partii mięśniowej ciężarem swojego ciała na wałku i “przerolowaniu” jej na całej długości pasma. Im silniej dociążamy wałek, tym intensywniejszy masaż.  Użytkownik sam decyduje, na których obszarach ciała chce się skupić. Zaledwie 8-10 powtórzeń raz dziennie na każdą partię mięśniową wywołuje widoczne efekty.

Brzmi zachęcająco? W takim razie czas na Twój pierwszy roller! A jeśli technika rolowania przypadnie Ci do gustu, możesz dodatkowo pogłębić swoją wiedzę, biorąc udział w specjalnym szkoleniu Blackroll Education. Pod okiem doświadczonych specjalistów dowiesz się więcej o anatomii, technice samouwalniania i praktykach treningowych. I jako certyfikowany trener Blackroll będziesz mógł szerzyć dalej wiedzę o rolowaniu…

Pin It

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *