Przyjaźń od pierwszego uśmiechu

autor: • 10 sierpnia 2016 • Najnowsze, Uroda, ZdrowieKomentarze: (0)

Piękny uśmiech może zdziałać cuda. Nie chodzi tu jedynie o zdrowie naszych zębów, które są jego kluczowym elementem, ale i o ich wygląd. Od uśmiechu może bowiem zależeć, co będziemy myśleć o drugim człowieku i jakie zrobi on na nas wrażenie 

Idealny uśmiech to taki, który opiera się na pewnych proporcjach. W przypadku gdy mamy pełne usta, ale krótkie zęby to powinniśmy przywrócić symetrię. Co to oznacza? Zazwyczaj odwrócenie proporcji będzie się tu wiązało z wydłużeniem przednich, górnych zębów. Pozostaje jeszcze kwestia defektów. Zęby można jednak zrekonstruować za pomocą różnorodnych metod: wśród nich są korony ceramiczne, galwaniczne, pełnoceramiczne, ale w przypadku przednich zębów najlepiej sprawdzą się zabiegi za pomocą materiałów stomatologicznych opartych na kompozycie lub licówki. Odbudowa ukruszonych, ułamanych zębów lub zużytych koron żywicą kompozytową to inaczej bonding. Bonding jest mało inwazyjny, a do tego nie wymaga szlifowania zęba. W tym przypadku wystarczy jedynie delikatne wytrawienie jego wierzchniej warstwy. Potem nakładane są z kolei warstwy kompozytu, aż do momentu, gdy ząb zyska naturalny wygląd.

Rozwiązania możemy połączyć z delikatnym szlifowaniem zębów za pomocą specjalnych wierteł, pasków i past polerskich. Te zabiegi złagodzą linię twojego uśmiechu i skorygują niewielkie defekty kosmetyczne np. ostre krawędzie kłów czy dysproporcje między zębami. Jeżeli pacjent ma zbyt długie zęby, które potocznie nazywa się np. „końskim uśmiechem”, to można je spiłować do odpowiedniej długości, bez uszkadzania ich, przywracając pożądaną symetrię.

Alternatywną metodą na rekonstrukcję uszkodzonych mechanicznie zębów, nadanie im innego kształtu, zlikwidowanie diastemy lub zakrycie nieestetycznych przebarwień są licówki, wykonane przez technika dentystycznego. Są to cieniutkie (0,3-0,8 mm) płatki mocowane na zewnętrznej powierzchni zębów przednich, które stają się integralną ich częścią. Licówki są tak dobierane kształtem, rozmiarem i odcieniem, a nawet teksturą, aby zachować spójny efekt z sąsiadującymi zębami.

Wielu zastanawia się również nad wybielaniem. Jeśli nie odmawiamy sobie kawy, papierosów czy też czerwonego wina to bardzo prawdopodobne, że będziemy musieli się rozprawić z przebarwieniami. Zęby można wybielić wieloma metodami, ale tylko te gabinetowe jest naprawdę skuteczne. Zabieg można przeprowadzić już podczas jednej wizyty.

Co jeszcze przeszkadza nam i przekłada się bezpośrednio na nasze relacje z drugim człowiekiem? Nieświeży oddech z pewnością nie sprzyja zacieśnianiu więzi. Może mieć wiele przyczyn począwszy od niewłaściwej higieny jamy ustnej, poprzez dietę bogatą w charakterystyczne produkty, jak cebula, czosnek, a kończąc na infekcji migdałków lub problemach gastrycznych.

Źródło: Skymed.pl

Pin It

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *