Premiera wyjątkowej książki o kobietach SUKCESU

autor: • 28 listopada 2018 • Kobieta, NajnowszeKomentarze: (0)

W piątek 30 listopada w Centrum Sztuki FORT Sokolnickiego odbędzie się uroczysta premiera jubileuszowej, piątej edycji książki „Sukces jest Kobietą”. I tym razem czytelnicy będą mieli okazję poznać historię sukcesu kilkudziesięciu Polek!

„Sukces jest Kobietą” to jedna tego typu publikacja w Polsce, która skupia wywiady z kilkudziesięcioma przedsiębiorczymi Polkami.

– Rzadko mamy okazję spojrzeć na biznes z perspektywy kobiet. I docenić, jak ważną rolę odegrały one w polskiej transformacji i budowie gospodarki rynkowej. Warto włączyć perspektywę kobiet w działania na rzecz rozwoju przedsiębiorczości w Polsce, w tym te, jakie będą podejmowane w oparciu o fundusze europejskie 2014­2020 – mówiła o publikacji w poprzednich edycjach dr Ewa Rumińska­ Zimny, Prezeska Międzynarodowego Forum Kobiet (MFK) przy Szkole Głównej Handlowej.

small-2002
„Sukces jest Kobietą” to wyjątkowa publikacja, w której, pomysłodawczynie projektu: Anna Chodacka-Penier i Aneta Zadroga oraz cały zespół Grupy Medialnej LIFESTYLE oddają głos kilkudziesięciu przedsiębiorczym Polkom. Bohaterki książki reprezentują rozmaite branże, od urodowej przez gastronomię czy hotelarstwo, na branży fitness, rachunkowości czy zarządzaniu kończąc.

Twórczynie książki: Anna Chodacka-Penier i Aneta Zadroga, energiczne i pomysłowe kobiety, same od kilku lat udowadniają, że biznes ma kobiecą twarz, to twarz sukcesu, marzeń, wytrwałości i kreatywności! Osiem lat temu założyły magazyn dla kobiet (dwumiesięcznik EksMagazyn). Dziś są ogólnopolskim, prężnie działającym wydawnictwem skupiającym 5 tytułów oraz aktywną agencją PRową eventową. Na koncie mają setki kulturalnych przedsięwzięć i eventów, warsztatów i szkoleń, kampanii społecznych, produkcji wideo oraz realizacji telewizyjnych. – To bardzo ważne przedsięwzięcie, jedyne tego rodzaju w Polsce i fakt, iż do niego doszło i udało nam się zjednoczyć tyle tak różnych i wspaniałych bizneswomen, już jest ogromnym sukcesem polskich kobiet biznesu – podkreśla Aneta Zadroga, pomysłodawczyni, współtwórczyni i wydawca książki.

Tegoroczna edycja to zbiór kilkudziesięciu wywiadów z przedsiębiorczymi Polkami, które w ekskluzywnych rozmowach, odtajniają historie budowania swoich firm i marek. To także zbiór bardzo trafnych uwag i spostrzeżeń na temat kobiecej przedsiębiorczości i kobiet na rynku pracy, w ogóle.

– Rozmowy w tej edycji „Sukces jest Kobietą”, to prawdziwa skarbnica wiedzy i kilkadziesiąt „case studies”, które są przykładem m.in. tego jak biznes rozpocząć, przetrwać chwile kryzysu czy jak potencjał firmy rozwinąć. To unikalna wiedza! – mówi Anna Chodacka-Penier, kierownik projektu, z Grupy Medialnej Lifestyle. – „Sukces jest Kobietą” to potężna dawka motywacji do działania – dodaje.

small-2001
Urszula Nowakowska, Centrum Praw Kobiet: „Sukces jest Kobietą” to ważny społecznie projekt. Pomimo wielu zmian, które zaszły w naszym kraju w rolach, jakie pełnią kobiety i mężczyźni w życiu społecznym, zawodowym oraz rodzinnym, kobiety wciąż mają problem w określaniu swoich dokonań mianem sukcesu. Wciąż jesteśmy zbyt skromne i nie tylko nie potrafimy mówić o swoich dokonaniach i ich eksponować, ale nierzadko same minimalizujemy ich znaczenie! (…) Projekt „Sukces jest Kobietą”, pokazując kobiety, które w różnych obszarach odniosły sukces, ich drogę do jego osiągnięcia, stanowi niewątpliwie inspirację dla innych i przyczynia się do przełamywania tej niczym nieuzasadnionej skromności oraz niepewności kobiet, zachęca do innego spojrzenia na swoje życie i na to, co udało nam się osiągnąć. Dziękuję całemu Zespołowi Grupy Medialnej Lifestyle za tę inicjatywę oraz wysiłek włożony w realizację tego ważnego społecznie projektu.”

Partnerami gali premierowej 5. edycji książki „Sukces jest Kobietą” są:
* Centrum Sztuki FORT Sokolnickiego

* VIAMODA

* Mazurkas Catering

* Browar BOJANOWO

* Brain Embassy

* eat me!

* marka kosmetyków Synchroline

* marka kosmetyków NUEV

* marka modowa EMOI

* Klinika Młodości

Upominki dla Bohaterek książki i Raportu ufundowała marka SYNCHROLINE i NUEV.

Nagrody dla Gości ufundowali Partnerzy:
=> KASHUBIAN
=> Sound Garden Hotel
=> Lawendowe Termy
=> Hotel Białowieski
=> Restauracja PINK LOBSTER

small-2003

Pin It

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *