Plan na zmiany!

autor: • 22 czerwca 2016 • Lifestyle, Najnowsze, ZdrowieKomentarze: (0)

 Nie od jutra, nie od nowego tygodnia, nie po wakacjach, ale teraz. Tu i teraz. Stwórz plan i zacznij działać i osiągaj swoje cele. Prawdopodobnie będziesz się bać, że sobie nie poradzisz lub zwyczajnie odpuścisz. Na wszystko można znaleźć sposób

Walka w samotności jest dobra na pewien czas, potem okazuje się, że aby zacząć działać będziesz potrzebować kogoś jeszcze. Zdecydowanie łatwiej jest wytrwać w postanowieniach jeśli mamy osobę, która nas motywuje, ale i równocześnie my także zagrzewamy ją do pracy nad sobą. Dlatego znajdź przynajmniej jednego sprzymierzeńca, z którym będziecie nawzajem pozytywnie nakręcać się do działania, dzielić bolączkami, radami i osiąganymi rezultatami. Nawet jeśli nie masz nikogo takiego w pobliżu, nie martw się, bo z pomocą przychodzą dziś nowe technologie. Wystarczy założyć grupę dyskusyjną na przykład na jednym z portali społecznościowych – to doskonały sposób, by wymieniać się zdjęciami, planami treningowymi i ćwiczeniami nawet ze znajomymi, którzy mieszkają na drugim końcu świata.

Podjęcie decyzji o tym, żeby zmienić coś w swoim życiu, np. zrzucić kilka zbędnych kilogramów to wielki krok naprzód. Przy wcielaniu tego w życie nie zawsze powinniśmy bazować wyłącznie na swojej wiedzy. Chcąc uzyskać dobre efekty czasami lepiej po prostu zaczerpnąć kilku informacji od dietetyka lub lekarza. Niejednokrotnie otyłość wynika przecież z zaburzeń zdrowotnych, dlatego działając na własną rękę możemy sobie zrobić tylko krzywdę. Taka wizyta u specjalisty z pewnością nie zaszkodzi, a może sprawić, że nasze działania będą znacznie bardziej wydajne.

Jeśli nie chcesz, aby zapał do działania zgasł już po kilku dniach, najpierw dobrze przygotuj się do tej zmiany. Po pierwsze datę jej startu ustal tak, aby przypadała wtedy, kiedy w perspektywie przynajmniej trzech najbliższych tygodni nie masz zaplanowanych dużych uroczystości czy świąt, podczas których ciężko będzie odmówić sobie słodkości czy niezdrowych dań. Dodatkowo daj sobie około tygodnia na to, aby opróżnić lodówkę i kuchenne szafki z tych produktów, które w twojej diecie nie są wskazane. Część z nich z pewnością będzie można zjeść, a resztę rozdać znajomym. Potem pozostanie tylko zrobienie zakupów. Pamiętaj jednak o tym, żeby nie kupować rzeczy na zapas, najlepiej mieć wyłącznie to, co może nam się przydać w trakcie najbliższych kilku dni. Jeśli nie będziesz mieć zbędnych rzeczy obok siebie to prawdopodobnie zrezygnujesz też z podjadania.

Zmiany, które chcesz wprowadzić nie muszą oznaczać, że od teraz nie będziesz mieć już żadnych przyjemności. Próba uzyskania odpowiedniej sylwetki nie może się kojarzyć wyłącznie z restrykcyjną dietą i morderczymi ćwiczeniami. W harmonogramie dnia znajdź też czas dla siebie, w którym będziesz robić coś, co naprawdę lubisz. Postaraj się czerpać jak najwięcej przyjemności z zaplanowanej zmiany już podczas jej trwania, a nie tylko obsesyjnie czekać na pierwsze widoczne efekty. Takie nastawienie pozwoli ci podejść do nowych wyzwań z podwójnym zapałem, a cały proces wpłynie pozytywnie nie tylko na twoją kondycję fizyczną, ale i psychiczną.

Źródło: Wizerunkowo.com

Pin It

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *