Nowości na poprawę wzroku

autor: • 16 lutego 2016 • Najnowsze, ZdrowieKomentarze: (0)

Osoby z wadami wzroku powinny szczególnie zadbać o swoje oczy w czasie samochodowych wojaży. Odbijające się promienie słoneczne mogą spowodować gorszą widoczność na drodze, a nawet znacznie zmniejszyć pole widzenia kierowców. Zakładanie zwykłych okularów przeciwsłonecznych na soczewki kontaktowe nie zapewni oczom odpowiedniej ochrony, tak samo okulary korekcyjne z fotochromem. Jak zatem przygotować oczy do długiej podróży?

Obudź się bez wady wzroku
Medycyna stwarza dla osób z wadami wzroku szansę na uwolnienie się od okularów lub soczewek kontaktowych. Taką możliwość daje metoda ortokorekcji, którą warto rozważyć zwłaszcza w okresie letnim, kiedy wybieramy się podróż samochodem. Proces korekty wzroku odbywa się podczas snu, przy pomocy soczewek ortokeratologicznych. Po przebudzeniu pacjent nie ma wady wzroku. Jak to możliwe? Przednia krzywizna rogówki ulega zmianie, dzięki czemu w ciągu dnia komfort widzenia ulega poprawie. Można w pełni komfortowo prowadzić samochód, bez pomocy tradycyjnych okularów czy soczewek. Proces ten jest jest permanentny. W każdym momencie można zaprzestać stosowania soczewek ortokeratologicznych i wrócić do tradycyjnych okularów.

Laserowa korekcja wzroku
– Jest to nowoczesna i bardzo precyzyjna metoda mikrochirurgiczna korygująca krótkowzroczność, nadwzroczność i astygmatyzm – tłumaczy lek. med. Robert Matusik. Dla wielu osób ten zabieg stwarza szansę na całkowite uwolnienie się od wady wzroku. Polega na modelowaniu rogówki oka za pomocą wiązki lasera, pozwalając na jej spłaszczenie lub uwypuklenie, a w konsekwencji na zmianę mocy optycznej, co powoduje trwałą korekcję wzroku.

Oprac. Kinga Pinas

Pin It

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *