Naturalna opalenizna przez cały rok

autor: • 8 września 2015 • Najnowsze, UrodaKomentarze: (0)

Jak cieszyć się pięknym, oliwkowym odcieniem skóry przez wszystkie miesiące, nie tylko w lecie? Naturalną opaleniznę można zachować na dłużej, stosując odpowiednie kosmetyki i zabiegi

Opalenizna z solarium
Opaleniznę uzyskaną po udanych wakacjach, możemy łatwo podtrzymać, korzystając z solarium. Jest to forma opalania za pomocą sztucznie wytwarzanych promieni UV. Warto pamiętać, że należy rozpocząć od seansów krótkich, 4 – 5 minutowych, a następnie stopniowo zwiększać czas ekspozycji. Jeśli mamy cerę wrażliwą, maksymalny czas opalania nie powinien wynosić dłużej, niż 20 min. W przypadku naturalnie ciemnej karnacji, sesja w solarium może wydłużyć się do 30 min. Pomiędzy seansami, w przypadku cery oliwkowej, warto jest robić przynajmniej jednodniowe przerwy. Trochę dłuższe, bo dwudniowe, w przypadku cery wrażliwej. Nie należy korzystać z solarium częściej, niż raz dziennie, a w tygodniu najrozsądniejsza ilość wizyt, to maksymalnie trzy. Warto też pamiętać o zabezpieczeniu skóry przed zabiegiem, najlepiej stosując kosmetyki specjalnie do tego przeznaczone.

Metoda opalania natryskowego
Przychodzi czas, kiedy nasza skóra traci naturalnie opalony koloryt. Możemy wtedy spróbować kolejnej metody, dzięki której nasze ciało znów będzie miało słoneczny, brązowy odcień. Efekt ten możemy uzyskać, udając się do salonu kosmetycznego, oferującego opalanie natryskowe. Dzięki temu zabiegowi, w ciągu kilku minut, możemy znów mieć oliwkowy brąz na ciele. Pamiętajmy jednak, aby przed zabiegiem wykonać dokładny peeling oraz depilację całego ciała. Dobrze przygotowana do opalania skóra powinna być przede wszystkim całkowicie sucha. Jeśli mamy zaplanowane opalanie natryskowe, nie należy w tym dniu stosować żadnych balsamów, perfum i nie nakładać makijażu. Uzyskana podczas zabiegu opalenizna jest wynikiem reakcji chemicznej z aminokwasami, które znajdują się w warstwie rogowej naskórka. Efekt utrwala się do 12 godzin i aby był jak najlepszy, należy wstrzymać się przez ten czas z zamaczaniem ciała w wodzie. Podobnie, jak w przypadku innych form opalania, uzyskany kolor zanika stopniowo, w trakcie naturalnego procesu złuszczania naskórka.

Zabiegi pielęgnacyjne podtrzymujące opaleniznę
Kiedy już nasze ciało jest pięknie opalone, a my usilnie pragniemy zachować nowy odcień skóry na dłużej, warto skorzystać z kilku sprawdzonych porad. Pozwolą one na zatrzymanie promieni słońca w głębi skóry, pomimo, że warstwa wierzchnia naskórka może się złuszczyć. Dzięki, kilku krótkim zabiegom wykonanym w domu, będziemy mogli nadal chwalić się pięknem swojego opalonego ciała.
Na początek, aby wydobyć z tych głębszych, bardziej trwałych warstw skóry intensywny, ciemny odcień, warto wykonać delikatny peeling, np. z płatków owsianych, kawy lub miodu. Następnie zastosujmy balsam, który pomoże utrwalić efekty długich godzin spędzonych na opalaniu. Aby krem do ciała był skuteczny, powinien zawierać wyciąg z orzecha włoskiego (np. juglon), a także bardzo ważny beta – karoten. To właśnie te dwa składniki w naturalny sposób pogłębiają efekt opalenizny, również tej uzyskanej w solarium, czy podczas opalania natryskowego. Dodatkową korzyść uzyskamy, gdy wybrany przez nas balsam będzie również bogaty w substancje odżywcze i regenerujące, które zapobiegają szybkiemu złuszczaniu się naskórka. Odpowiedni krem powinien zawierać: witaminę E, ekstrakt z figi, olej z orzecha kokosowego lub d-panteon.

Pin It

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *