Młodzi duchem

autor: • 6 września 2016 • Lifestyle, NajnowszeKomentarze: (0)

Czy czujesz się młody? To nie pytanie o rok urodzenia, a o stan ducha, który jest zupełnie niezależny od metryki. Zdarza się nawet, że osoby będące już w kwiecie wieku czują się znacznie lepiej niż nastolatkowie. Z czego może wynikać zatem młodość ducha?

Dla jednych młodość ducha to optymizm, którym wszystkich zarażają, dla innych natomiast ciekawość świata lub aktywność fizyczna. Sposobów na to, aby jeszcze bardziej kochać życie i emanować witalnością i pogodą ducha jest wiele. Każdy z nas może mieć na to swoją indywidualnie stworzoną receptę. Są jednak i uniwersalne sposoby, które mogą się sprawdzić u każdego, kto chce cieszyć się młodością ducha.

Choć przebywanie na świeżym powietrzu pozornie może się wydawać zupełnie banalnym rozwiązaniem to tak naprawdę może w nas wiele zmienić. Zamiast siedzieć w domu i od niechcenia przeglądać kolejne programy telewizyjne warto wybrać się na jogging lub spacer. Ci, którzy korzystają z bieżni powinni natomiast zamienić ją na las. Tam również można biegać i to w znacznie przyjemniejszym otoczeniu. Inni mogą natomiast czytać książkę na świeżym powietrzu lub przeglądać tam swoją ulubioną gazetę. Wyjście na zewnątrz to dobre rozwiązanie dla każdego. Dlaczego? Kontakt z naturą pozwala nam na porządny zastrzyk energii. Endorfiny wytwarzane natomiast podczas aktywności fizycznej wprowadzą nas w dobry nastrój, a przy tym pozwolą nam się cieszyć piękną sylwetką.

Co jeszcze dobrego płynie z obcowania z naturą? Zieleń naprawdę leczy! Pomaga nam się znacznie lepiej poczuć, odprężyć i zredukować stres. Aby poczuć się lepiej można również porzucić rutynę i postawić na przygodę. Jeśli jest coś o czym od dawna marzysz po prostu to zrób. Dzięki temu zyskasz większą ilość dobrego humoru i podniesiesz poziom odczuwanej radości. Ważne jest również to, abyśmy próbowali nowych rzeczy! Skosztuj nowych potraw, kup inny smak soku niż zazwyczaj – zaskakuj się nawet w najmniejszych rzeczach!

Ważne jest również to, jak dbamy o swoją witalność poprzez dietę. Regularnie dostarczaj swojemu organizmowi solidnej dawki witamin, które dodadzą Ci niezbędnej każdego dnia porcji energii. Specjaliści radzą, by codziennie spożywać 5 porcji owoców, warzyw lub soku.

Źródło: Hill+Knowlton Strategies

Pin It

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *