Magnez zamknięty w dzbanku

autor: • 3 marca 2017 • Kuchnia, NajnowszeKomentarze: (0)

Ulegając mitom, zgodnie z którymi woda z kranu nie jest odpowiednia do picia, warto dowiedzieć się, jak jest naprawdę. Woda dopuszczana do spożycia jest wielokrotnie sprawdzana, musi również spełniać określone normy. To ona może nam również dostarczać potrzebnych składników.

Wiele już powiedziano o tym, jak ważna dla naszego organizmu jest woda. To, na ile faktycznie będzie ona oddziaływać na nasze ciało jest zależne od składników, które zawiera. Rozpuszczone w niej sole, m.in. wapnia i magnezu stanowią dla nas bowiem źródło cennych pierwiastków. Nie zawsze wiemy jednak, jak wiele tego typu elementów zawiera nasza woda kranowa. Co więcej woda kranowa pokonuje setki kilometrów rur, zanim trafi do naszych domów.

_DSC6172

Dzbanek z filtrem się przydaje!

Aby mimo wszystko mieć pewność, że woda z kranu, której się za chwilę napijemy będzie najwyższej jakości, warto zaopatrzyć się w specjalny dzbanek filtrujący. Na rynku nie brakuje produktów, które mają nam to zapewnić. Różni je wielkość, kształt czy design, jednak wybierając taki dzbanek warto zwrócić uwagę na filtr, jak również na kraj jego produkcji. Marka Dafi posiada w swojej ofercie filtry, których mieszanina filtrująca składa się m.in. z aktywnego węgla i żywicy jonowymiennej. Dzięki temu są one w stanie absorbować chlor, a więc pochłaniać nieprzyjemny smak i zapach. Co więcej filtry są dodatkowo impregnowane srebrem, aby uniknąć rozwoju drobnoustrojów.

Te właściwości to jednak nie wszystko. Obecnie znacznie lepiej jest zdecydować się na filtr, który dodatkowo wzbogaca wodę w pożądane przez organizm pierwiastki. Tego rodzaju produkty ma w swojej ofercie marka Dafi. Opracowała ona filtry magnezowe, dzięki którym magnez można dostarczać do swojego organizmu poprzez picie wody. W ten sposób jesteśmy w stanie w łatwy sposób, poza zróżnicowaną dietę, możemy dostarczyć do naszego organizmu składniki, których on potrzebuje.

mg+

Po co nam magnez?

Ten pierwiastek uczestniczy w aktywacji ponad 300 enzymów. Bierze także udział w syntezie białka, przewodnictwie nerwowym, kurczliwości mięśni, a także budowie kości i zębów. Sprawia też, że zmniejsza się ryzyko wystąpienia nowotworu i miażdżycy, a komórki znacznie lepiej funkcjonują. Niedobór magnezu ma swoje źródło m.in. w stresie, złej diecie czy ciągłym pośpiechu.

Pijąc wodę z magnezem możemy zatem nie tylko pozytywnie wpływać na swoje zdrowie czy oszczędzać pieniądze lub czas, ale i chronić środowisko. Korzystając z dzbanków z filtrem nie musimy za każdym razem iść do sklepu po kolejną butelkę wody, dzięki czemu znacznie oszczędzamy swój czas. Co więcej, nie wydajemy na to pieniędzy, więc możemy nieco zaoszczędzić. Za wodę filtrowaną musimy z kolei zapłacić od 10 do 15 zł, bowiem tyle mniej więcej kosztuje wymienny co miesiąc filtr.

Więcej informacji na temat butelki Dafi można znaleźć na stronie: www.dafi.pl.

dafi_logo

Pin It

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *