Jaki płyn micelarny do cery wrażliwej i nadreaktywnej?

autor: • 26 października 2018 • KobietaKomentarze: (0)

Wybór kosmetyków do demakijażu niejedną miłośniczkę pielęgnacji urody potrafi pokonać. A co jeśli nasza skóra jest wrażliwa, ma skłonność do alergii, AZS czy inną przypadłość, która wymaga szczegółnej troski? Warto zainwestować w sprawdzony dermokosmetyk. 

SENISCURE- PŁYN MICELARNY DO OCZYSZCZANIA ORAZ DEMAKIJAŻU SKÓRY WRAŻLIWEJ I ALERGICZNEJ

Płyn micelarny Sensicure został stworzony w odpowiedzi na potrzeby cery wrażliwej i nadreaktywnej. To łagodny, ale skuteczny produkt do codziennego oczyszczania skóry. Zawarte w nim micele delikatnie oczyszczają zanieczyszczenia i makijaż, a składniki aktywne odbudowują funkcje barierowe skóry, zwiększając jej próg tolerancji na czynniki zewnętrzne oraz zapewniają optymalny poziom nawilżenia.
W płynie micelarnym Sensicure zastosowano technologię Physio Water System, opartą na wykorzystaniu roztworu soli fizjologicznej w bazie produktu. Dzięki temu produkt zapewnia długotrwałe nawilżenie poprzez ograniczenie przez naskórkowej utraty wody. Efekt nawilżenia nie tylko na powierzchni, ale także w głębszych warstwach skóry wzmacnia połączenie ksylitolu z glicerolem. Ich wspólne działanie pomaga przywrócić funkcje barierowe skóry. Silnie antyoksydacyjne działanie preparatu gwarantuje obecność dimetylu sulfonu (MSM) oraz glukonianu sodu.
Wskazania: do codziennego oczyszczania skóry normalnej, wrażliwej, nadreaktywnej, alergicznej, naczyniowej, z trądzikiem różowatym, trądzikiem pospolitym, AZS oraz podczas kuracji dermatologicznych, które podrażniają skórę.

Właściwości:
– oczyszcza skórę z zanieczyszczeń i makijażu;
– zapewnia długotrwałe nawilżenie;
– odbudowuje barierę hydrolipidową skóry;
– ma silne działanie antyoksydacyjne i anti-aging;
– działa kojąco i przeciwświądowo;
– łagodzi rumień;
– nie wywołuje podrażnień skóry wokół oczu;
– nie zawiera parabenów, substancji zapachowych, sztucznych barwników;
– może być stosowany po zabiegach medycyny estetycznej;

Składniki aktywne:

MSM (dimetyl sulfonu) – posiada naukowo udowodnione silne działanie antyoksydacyjne (silniejsze niż witamina C) oraz przeciwzapalne, dzięki zdolności do hamowania nadmiernej aktywności histaminy, cytokin i angiokin prozapalnych uaktywniających się pod wpływem promieniowania UV. Wykazuje także działanie kojące i przeciwświądowe.

Glukonian sodu – ma właściwości zmiękczające i antyoksydacyjne, zwiększa stopień uwodnienia skóry.

Ksylitol + glicerol – badania pokazują, że połączenie tych dwóch substancji pozwala skuteczniej zwiększyć stopień nawilżenia w naskórku, ale także w głębszych warstwach skóry. Wspólne działanie ksylitolu i glicerolu pomaga także przywrócić funkcje barierowe skóry, dzięki czemu jest ona mniej podatna na działanie czynników zewnętrznych.

Pin It

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *