Innowacyjne akcesoria kuchenne

autor: • 23 kwietnia 2014 • Kuchnia, NajnowszeKomentarze: (0)

Akcesoria FunctionalForm charakteryzują się eleganckim i nowoczesnym wzornictwem, połączonym z wysoką funkcjonalnością oraz wytrzymałością. Wykonane są z tworzyw sztucznych, pokrytych powłoką Softouch®, ze stali nierdzewnej, silikonu odpornego na wysokie temperatury oraz nylonu wzmocnionego włóknem szklanym.

Przykładowe akcesoria
Obierak z ostrzem obrotowym Fiskars, który doskonale dopasowuje się do krzywizny powierzchni. Do obierania warzyw o podłużnym kształcie, takich jak marchew czy białe szparagi, służy obierak z poprzecznym ostrzem obrotowym. Smakoszom jabłek przypadnie do gustu specjalna krajalnica z miseczką, w której ostrze ze stali nierdzewnej dzieli owoc na osiem części
i usuwa przy tym gniazda nasienne. W miseczce zostają tylko części jabłka gotowe do zjedzenia.

W kuchni nie może zabraknąć tarki. W ofercie Fiskars znajduje się składana tarka z małymi lub dużymi oczkami. Ma szerokie zastosowanie w przypadku ścierania owoców, warzyw lub serów. Po złożeniu mieści się w szufladzie. Ciekawym rozwiązaniem jest także dwustronna (po jednej stronie z małymi oczkami, a z dużymi po drugiej) tarka z pojemnikiem. Pojemnik posiada szczelną pokrywkę, dzięki której możemy przechowywać w nim starte produkty bez obawy, że szybko stracą swoją świeżość.

Na szczególną uwagę wśród gadżetów z serii FunctionalForm zasługuje składany durszlak, który zmieścimy do każdej szuflady. Funkcjonalnym akcesorium, które polubią osoby dbające o porządek

w kuchni, jest silikonowa pokrywka. Chroni przed tłuszczem pryskającym z garnka lub patelni oraz pozwala utrzymać optymalną temperaturę potrawy w naczyniu. Posiada trzy różnej wielkości rowki, dzięki czemu można ją łatwo dopasować do naczyń różnej wielkości.

Różnej wielkości łyżki czy szpatuły, z silikonowymi krawędziami, to kolejn, warte uwagi pozycje. Łyżki są odporne na wysokie temperatury, dzięki czemu można ich używać do mieszania gorących potraw bez ryzyka nadmiernego nagrzania. Dzięki silikonowym zakończeniom można ich używać na powierzchniach pokrytych nieprzywieralną powłoką.

Fiskars_trzepaczka

Fiskars_skrobak

Fiskars_lyzka

Fot. Fiskars

Pin It

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *