Góry Izerskie – kopalnia zdrowia

autor: • 6 lipca 2015 • Lifestyle, NajnowszeKomentarze: (0)

W Górach Izerskich kryją się złoża drogocennych dla zdrowia kamieni szlachetnych i minerałów, których leczniczą moc odkryto już w starożytności. Dobrodziejstwa te są także coraz częściej wykorzystywane podczas relaksacyjnych i terapeutycznych rytuałów w SPA
Skarby Gór Izerskich

Z natury warto czerpać to, co ma najlepsze i czym chce się z nami podzielić. Takim właśnie dobrem naturalnym są Góry Izerskie i grzechem byłoby nie skorzystać z dobrodziejstw, jakimi nas obdarzają. To doskonałe miejsce do uprawiania turystyki pieszej, rowerowej i narciarskiej. Charakteryzuje się leczniczym klimatem z roznoszącym się wokół delikatnym zapachem leśnego igliwia, bogactwem wód mineralnych i licznymi złożami drogocennych minerałów. Między pospolitymi skałami, Góry Izerskie kryją cenne kruszce, takie jak: kwarc w czystej postaci, turmaliny, granaty, jaspisy, ruda cyny, kobaltu, złota, kryształy górskie, cyrkony i wiele innych.
Minerały od bardzo dawna znane są ze swoich wspaniałych właściwości prozdrowotnych. Dzisiaj stosowane są w wielu zabiegach relaksacyjnych, leczniczych, czy terapeutycznych. Wykorzystuje się je także w kosmetologii, w zabiegach pielęgnujących i odmładzających.

Relaksujący masaż kryształami górskimi
Już sam masaż działa na ciało i umysł człowieka odprężająco, przywraca siły witalne i poprawia nastrój. Masaż wykonany kryształami górskimi dodatkowo wzmocni energię w naszym organizmie i zadba o jej właściwy przepływ. To kamienie o najsilniejszym działaniu oczyszczającym, dbające zarówno o nasze ciało, jak i umysł. Z racji zbawiennego wpływu, jaki mają na ludzkie ciało, nazywane są „królem kryształów”. Mają dobroczynny wpływ na organy wewnętrzne, ale świetnie też działają na cerę, którą oczyszczają z zalegających toksyn. Masaż kryształami górskimi pomaga wprowadzić nasze ciało w stan błogiego rozluźnienia, dzięki czemu też nasza skóra staje się gładka i pełna blasku.

Bursztyn przywraca młodość
Od wiek wieków wiadomo, że bursztyn ma wiele właściwości leczniczych. Wspomaga serce, układ krążenia i łagodzi objawy przeziębienia. Nalewki z bursztynu spożywane właśnie przy przeziębieniu i grypie, cieszą się dużą popularnością. Bursztyn dodawany do kąpieli doskonale relaksuje. Bezcenną właściwością tego kamienia jest również działanie przeciwzmarszczkowe. Delikatny peeling z drobinkami bursztynu i złota, wyraźnie odmładza i ujędrnia skórę, a drobne zmarszczki stają się zdecydowanie mniej widoczne.

Dotyk jaspisu
Jaspis w zabiegach pielęgnacyjnych używany jest między innymi do masażu nóg. Jaspisowe kamienie, schładzane w górskiej wodzie, przynoszą naszym stopom i łydkom ulgę i poczucie lekkości. To kamień o działaniu uspokajającym i wspierającym ludzki organizm, szczególnie pomocny dla ludzi żyjących w dużym stresie. Ma działanie rozgrzewające, poprawia ukrwienie i pobudza układ krążenia, chroni przed zawrotami głowy, równoważy pracę gruczołów dokrewnych, wpływa uspokajająco na cały system nerwowy, a także wzmacnia układ odpornościowy.

Pin It

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *