Czas na dobre nawyki

autor: • 4 maja 2016 • Lifestyle, NajnowszeKomentarze: (0)

Nikt nie obiecywał, że wprowadzenie do naszego życia pewnych nawyków będzie proste. To one jednak pomagają nam mierzyć się z utrzymywaniem diety i regularną aktywnością fizyczną

Jeżeli każdego dnia powtarzamy dokładnie te same czynności to po pewnym czasie wchodzą nam one w krew i wykonujemy je automatycznie. Tak też powinno być z przygotowywaniem sobie zdrowych posiłków i treningami. Dobrze więc, gdy nasz zdrowy tryb życia będzie opierał się o pewne wypraocowane nawyki.

Nie trzeba od razu zaczynać od wielkich rzeczy. Warto skupić się na podstawach, już one mogą okazać bardzo ważne, dla naszego organizmu. Najpierw zjedzmy pożywne śniadanie, szczególnie jeżeli do tej pory tego nie robiliśmy. Najlepiej jeżeli będzie się ono składało z z węglowodanów złożonych, białka oraz cennych kwasów tłuszczowych. Może to być na przykład domowe musli z płatków owsianych, miodu i orzechów z jogurtem naturalnym. Ważne jest jednak to, aby o tym pierwszym i najważniejszym posiłku dnia nie zapominać. Tłumaczenie się, że rano nie mamy czasu nie jest dobre. Zawsze można przygotować sobie śniadanie przed snem. Wtedy zajmie nam ono rano o wiele mniej czasu.

Prawie tak samo ważny, jak urozmaicona dieta, jest sam sposób jedzenia. W codziennym zabieganiu dobrze jest znaleźć chwilę na to, by choć przy posiłkach mieć czas na wolne przeżuwanie. Wolne jedzenie pozwala w porę otrzymać wiadomość od mózgu, że jesteśmy pełni, a to sprawi, że się niepotrzebnie nie przejemy. Bardzo często powtarzane jest także to, że zdrowa dieta to taka, w której nie ma miejsca na niezdrowe przekąski. Trudno nam się oprzeć miedzy innymi słodkościom. Warto jednak spróbować te niezdrowe przekąski zamienić na znacznie mniej kaloryczne. Masz ochotę na coś dobrego? Weź sobie miseczkę bakalii albo zrób sałatkę owocową. Poza wartościowymi składnikami odżywczymi dla zachowania równowagi wewnętrznej konieczne jest picie dużej ilości wody, najlepiej niegazowanej i niskozmineralizowanej. Często nawet nie zdajemy sobie bowiem sprawy, jak wiele czynności życiowych zależy od właściwego nawodnienia organizmu.

Na równowagę naszego organizmu wpływa także nasz stan psychiczny. Dlatego znajdźmy w ciągu dnia choć chwilę, by uspokoić umysł. Z pewnością poczujemy się dzięki temu lepiej. To nic wielkiego, spróbujmy wziąć kilka głębokich wdechów, pomedytujmy chwilę i pomyślmy o przyjemnych rzeczach.

Najwięcej obaw rodzi zawsze regularna aktywność fizyczna, gdyż kojarzy nam się z czymś, co z zasady pochłania dużo czasu. W zasadzie wcale nie musi tak być. Zacznijmy od tego, by przynajmniej od czasu do czasu wysiąść z tramwaju jeden lub dwa przystanki wcześniej i drogę do domu pokonać pieszo lub zamiast windy korzystać ze schodów.

Źródło: www.prasoweinfo.pl

Pin It

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *