Beata Drzazga: Kontakt z człowiekiem uskrzydla

autor: • 17 lipca 2019 • Lifestyle, NajnowszeKomentarze: (0)

Beata Drzazga, Prezes BetaMed S.A., właścicielka największej firmy medycznej w Polsce.

Od 18 lat zajmuje się osobami starszymi i chorującymi, świadcząc również usługi w domach chorych.

Redakcja: Pani Beato, jak wygląda Beta Med. S.A. w liczbach?

Beata Drzazga, Prezes BetaMed S.A.: Zatrudniam około 3 tys. pracowników: pielęgniarek, lekarzy, rehabilitantów i opiekunów, w tym 200 osób biurowych. Pacjentów natomiast w naszych 90 filiach, w 11 województwach mamy ok. 5 tys. z czego ponad 80% to seniorzy. Dodatkowo posiadam też oddział BetaMed International w Las Vegas w USA.

Czy BetaMed S.A. to ciężka praca zawodowa czy pani pasja?

Nie ma większego szczęścia w życiu niż mieć pasję i móc zajmować się nią zawodowo, realizować się w niej i myśleć o niej od rana do wieczora. Moją pasją jest niesienie pomocy tym najbardziej potrzebującym. Kontakt z drugim człowiekiem mnie uskrzydla. Gdy po szkole pracowałam w szpitalu na okulistyce, widziałam jak ludzie byli przerażeni przed operacjami. Lęk u pacjenta, pogłębia chorobę, dlatego bardzo ważne są relacje pacjenta z personelem – uśmiech, precyzyjne informacje potrafią zdziałać cuda.

Niestety, w publicznych placówkach nie zwraca się na to uwagi. Ja zauważałam takie rzeczy i już wtedy pomyślałam, że warto stworzyć coś swojego, miejsce, gdzie personel i pacjenci będą czuć się dobrze. Zaczęłam od ozonoterapii, ozon podawany dożylnie w kroplówkach. Dbałam już wtedy o jakość usług, by był mądry system, aby ludzie nie czekali w kolejkach, by były ładne wnętrza, kawa, ciasteczka, żeby każdy był przyjęty z uśmiechem. W międzyczasie rozpoczęły się konkursy w Kasach Chorych, bardzo chętnie w to weszłam, było dla mnie czymś pięknym, że mogę proponować pacjentom refundowaną opiekę medyczną.

Jaką ofertę posiada BetaMed S.A. dla pacjenta?

Przede wszystkim oferujemy długoterminową opiekę domową. Opiekujemy się osobami w różnym wieku, w tym osobami pod respiratorem. Posiadamy 91 filii i działamy w 11 województwach.Opieka w domu pacjenta, jest najlepszym dla niego rozwiązaniem, wpływa pozytywnie na jego samopoczucie, a czasem hamuje rozwój choroby. Jednak nie każdy pacjent nadaje się do takiej formy opieki, stąd w 2014 roku otworzyłam Clinicę BetaMedMedical Active Care w Chorzowie, gdzie oferujemy pacjentom starszym, schorowanym, samotnym, pobyt kilkugodzinny, całodobowy, kilkudniowy oraz stały.

Clinika posiada także kompleksową ofertę opieki medycznej dla całej rodziny: Poradnię Lekarza Rodzinnego, Pediatrę, Internistę (POZ) w ramach NFZ, oferujemy konsultacje lekarzy specjalistów m.in. laryngologa, kardiologa, okulisty, psychologa, chirurga, stomatologa.

W naszej placówce można wykonać też badania diagnostyczne: USG, RTG, gastroskopię, kolonoskopię. Pacjent może skorzystać z rehabilitacji, ćwicząc na najnowocześniejszym sprzęcie czy z Punktu Pobrań. Dla osób indywidualnych i firm świadczymy usługi z zakresu Medycyny Pracy. Ostatnio otworzyłam też Klinikę Laseroterapii i Medycyny Estetycznej – DRZAZGA CLINIC. Zakupiłam niezwykle innowacyjne oraz skuteczne lasery o szybkim i bezbolesnym działaniu np. do usuwania owłosienia, bielactwa, nadpotliwości czy ujędrniania ciała. Jednym słowem BetaMed MAC to wielospecjalistyczne centrum medyczne dla całej rodziny.

Moje najwyższe wartości w kierowaniu BetaMed S.A. to:

Zawsze kieruję się empatią i miłością w stosunku do moich pacjentów. Wybieram też taki personel, by naprawdę kochał to, co robi. Każdy uśmiech mojego pacjenta, podziękowanie dla mnie, czy dla mojego personelu ze strony pacjenta, rodziny jest dla mnie radością i po

twierdzeniem, że to co robię, ma sens. To jest dla mnie najwyższa nagroda.

 

Pin It

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *