Atopowe zapalenie skóry – jak je rozpoznać?

autor: • 15 czerwca 2017 • Najnowsze, UrodaKomentarze: (0)

Nadmierna ekspozycja naszego ciała na światło słoneczne czy nieodpowiednia dieta nie zawsze są bezpośrednimi powodami problemów ze skórą. Czasami wynika to z poważniejszych dolegliwości skóry, takich jak łuszczyca, dermatoza czy pojawiające się coraz częściej – atopowe zapalenie skóry (AZS). Skąd wiadomo, że AZS dotyczy właśnie nas i jak pielęgnować suchą skórę?  

Ci, którzy muszą borykać się z AZS wiedzą, że ta przypadłość potrafi być naprawdę uciążliwa. Warto zacząć jednak od tego, że nie zawsze łatwo ją rozpoznać. Dobrze jest jednak zwrócić uwagę na pewne cechy, które są typowe dla skóry atopowej. Do charakterystycznych objawów z pewnością należy suchość skóry czy zaczerwienienie. Szorstka skóra osoby zmagającej się z AZS wywołuje często uczucie swędzenia. U części pacjentów można znaleźć również wskazanie, że problemem jest także sucha, łuszcząca się skóra. Niejednokrotnie ta przypadłość wiąże się też z większą wrażliwością na zakażenia.

Na czym powinna polegać pielęgnacja skóry suchej? Podstawą jest tu częste nawilżanie skóry preparatami, które będą odpowiednie nawet do skóry bardzo wrażliwej.

W poszukiwaniu odpowiedniego kremu

Uszkodzona bariera naskórka, która sprawia, że skóra staje się sucha, może zostać odbudowana. Potrzeba jednak naszego zaangażowania i odpowiednich narzędzi. Chcąc skorzystać z preparatów dostępnych na rynku warto najpierw zapoznać się z ich składami. Dobrze jest postawić na kosmetyki do skóry suchej, dzięki którym możliwe jest zatrzymanie wody w warstwie rogowej naskórka. Zazwyczaj zawierają one kwas hialuronowy, kolagen czy mocznik. Ten ostatni coraz częściej stanowi główny składnik kremów do suchej skóry.

Stawiam na mocznik!

Mocznik to jeden z podstawowych elementów, które zawiera balsam do bardzo suchej skóry marki AMADERM. Został on stworzony na bazie naturalnych kosmetyków. Wszystko po to, aby mogły z niego korzystać również osoby mające wrażliwą i podatną na alergie skórę. Co ważne, jest on stosowany do skóry suchej o różnym podłożu – zarówno tym genetycznym, jak i wywołanym czynnikami zewnętrznymi lub terapiami dermokosmetycznymi.

tubki_kremy

Skuteczny jest także krem nawilżający czy krem regenerujący z mocznikiem marki AMADERM. W pierwszym z nich stężenie mocznika wynosi 5%. Preparat ten nie tylko nawilża, ale i łagodzi podrażnienia i przynosi ulgę zmęczonej skórze. Wykorzystywany jest do skóry twarzy. Drugi z wymienionych kremów stosowany jest przede wszystkim do pielęgnacji szorstkiej skóry dłoni, kolan czy łokci. Także i tej, która wykazuje tendencje do łuszczenia się i pękania.

amaderm_5-kopia

Istotne jest to, aby preparaty były bezpieczne. Zmęczona oraz bardzo sucha skóra jest już i tak wystarczająco nadwyrężona, dlatego wybierając poszczególne preparaty do pielęgnacji ciała zwracajmy uwagę na ich naturalny skład, który sprawia, że krem może być wykorzystywany również przez osoby ze skórą wrażliwą lub alergiczną.

Więcej na: www.amaderm.pl

logo_amadrem

Pin It

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *