Aktywny urlop na Odrze

autor: • 10 lipca 2017 • Lifestyle, NajnowszeKomentarze: (0)

Nie trzeba wyruszać na południe Francji, nie trzeba jechać do Berlina, nie trzeba wyjeżdżać poza Polskę, żeby pożeglować wspaniałymi jachtami, poczuć się jak prawdziwy „wilk rzeczny” i spędzić fantastyczne chwile w towarzystwie przyjaciół czy znajomych z pracy!

jacht2

Wystarczy wybrać się na rejs po Odrze. Taką możliwość daje nam firma CRUZEO czarterująca jachty i barki motorowe na Odrze.

– Dążymy do wprowadzenia nowej jakości na rynek czarterów w Polsce. Chcemy aby czarter jachtu kojarzył się z wygodą, elegancją i nowoczesnością. Staramy się, aby pasażerowie na naszych jachtach mogli zapomnieć o problemach dnia codziennego. Wierzymy, że pobyt na naszej łodzi będzie powodem do radości, miłych wspomnień i zdrowego relaksu – twierdzą przedstawiciele firmy i nie ma w tym twierdzeniu ani grama przesady.

jacht1

Wędrówkę zaczynamy w pięknym Wrocławiu. Okazuje się, że pracownicy CRUZEO są genialni od pierwszego kontaktu, który wymaga wytłumaczenia kobiecie kierującej autem drogi do mariny (która wcale nie jest tak oczywista, jakby się mogło wydawać). Ten pierwszy test zdany jest na szóstkę. Później jest tylko lepiej.

Jako ekipa Grupy Medialnej LIFESTYLE otrzymujemy do testowania dwa jachty:

1) Pierwszy w nich to majestatyczny, ogromny TIMOTHY, który może pomieścić do 10 osób w stylowych, wysmakowanych kajutach, w dużej części „kuchenno-salonowej”. Cztery dwuosobowe kajuty, dwa miejsca noclegowe w części ogólnodostępnej, kuchenka, trzy toalety, prysznic, zestaw naczyń niezbędnych do przygotowania posiłku dla całej załogi. Parametry tego olbrzyma to:

Moc silnika: 75 KM
Prędkość rejsowa: 6kn
Spalanie: 4l
Pojemność baku:700l
Zanurzenie: 0.65m
Długość: 12m
Szerokość: 4m
Zbiorniki wody: 600l

Długie rejsy tym jachtem to normalka. Jest tu dużo miejsca i wspaniała atmosfera. Jacht ma mocny 75-konny silnik który spala tylko 4l na motogodzinę. Prowadzi się dość trudno, więc wymaga od kapitana (osoby z patentem sternika) wielu umiejętności radzenia sobie w każdej sytuacji, ale uwierzcie nam, że warto. Wspaniały, dostojny, przestronny, z ogromną ilością miejsca na pokładzie – to jacht, który sprosta wymaganiom najbardziej wyrafinowanych żeglarzy rzecznych!

jacht

2) Drugi z pięknych i praktycznych jachtów we flocie CRUZEO to niewielki i ekonomiczny NEXUS – nadający się zarówno na szybką wycieczkę po okolicy, jak i na dłuższą podróż Odrą, nawet do Berlina. Ten jacht spokojnie jest w stanie pomieścić 6 osób na dłuższą wyprawę, a nawet 8 – na mniej wymagającą wycieczkę. Dysponuje wspaniałą częścią kuchenną z lodówką i bardzo ergonomicznym wnętrzem. Stylowym, minimalistycznym, a jednocześnie spełniającym wszelkie wymagania nawet najbardziej wytrawnych podróżników. Prowadzi się lekko i przyjemnie, nawet w czasie niespodziewanej nawałnicy. Zabawa jest przednia, jeśli załoga gotowa jest na przygodę! Parametry NEXUSA to:

Moc silnika: 50 KM
Prędkość rejsowa: 6kn
Spalanie: 5l
Pojemność baku: 320l
Zanurzenie: 0.63m
Długość: 9.7m
Szerokość: 2.95m
Zbiorniki wody: 210l

jacht3

Dokąd można popłynąć jachtami CRUZEO? – Proponowane przez nas wycieczki jachtem mogą trwać kilka godzin lub kilka tygodni. Masz niepowtarzalną okazję aby odwiedzić porty w Urazie, Brzegu Dolnym, Ścinawie, Głogowie, Bytomiu Odrzańskim, Starej Wsi – Sadyba, Nowej Soli, Cigacicach, Brodach, Krośnie Odrzańskim, Poznaniu, Bydgoszczy, Szczecinie, Gorzowie, a nawet w Berlinie. Wszystko zależy od Ciebie – czy jesteś gotów na wodną przygodę? – zachęcają właściciele.

jacht7

Redakcja GM LIFESTYLE sprawdziła jachty na trasach wokół Wrocławia. Na dłuższy przejazd niestety nie wystarczyło nam czasu, ale bądźcie pewni, że wrócimy tu jeszcze. Dlaczego? Niech odpowiedzą Wam opinie naszego zespołu:

„Przygoda w czystej postaci. Piękna Odra, przyroda, mały ruch na rzece, dostojne łabędzie, wszystko było piękniejsze niż w jakimkolwiek folderze” – Łukasz.

„Genialne wyposażenie. TIMOTHY to jakość sama w sobie, wspaniałe kajuty, wygodne, przestrzenne, eleganckie. To wyjątek wśród jachtów rzecznych. O klimacie wspólnego podróżowania nie wspomnę, nie do opisania!” – Magda.

jacht8

„Świetnie się prowadzi (NEXUS – przyp. red.), jest zwrotny, przepłynięcie przez śluzę oraz „parkowanie” nie sprawia najmniejszych trudności nawet komuś, kto pod czujnym okiem kapitana robi to po raz pierwszy. Genialny sposób na spędzenie weekendu, dłuższego weekendu, nie wspominając już o tygodniu na wodzie. Cisza, natura, spokój, niezależnie od pogody, relaksuje optymalnie!” – Marcin.

„Żałuję, że nasza pierwsza redakcyjna przygoda z żeglugą rzeczną trwała tak krótko. Jestem pewna, że jeszcze do tego typu rozrywki wrócimy i to nie jeden raz. Klimat takiego wyjazdu jest niesamowicie pozytywny i wart polecenia” – Anna.

„Żurawie, łabędzie, nawet od czasu do czasu mewa, wspaniała zieleń dookoła, czyste powietrze, uspokajający szum Odry, cisza przerywana jedynie przez odgłosy przyrody. Coś wspaniałego! Żałuję jedynie, że nie starczyło nam czasu na wycieczkę do Berlina. Genialny sposób na spędzenie weekendu, a jeszcze bardziej wolnego tygodnia z dobrymi znajomymi!” – Aneta.

„Okazuje się, że żeglowanie po rzece, nawet w polskich warunkach może być ogromną frajdą. Nawet, jeśli, a może zwłaszcza dlatego, że wsiadając na jacht, każdy otrzymuje jakieś zadanie. I musi, a co więcej – chce – przydzielonej roli się trzymać. Fantastyczny sposób na budowanie relacji w zespole, na świetną zabawę i aktywne spędzenie wolnego czasu” – Katarzyna.

jacht10

„Przybijanie do malutkich marin wzdłuż Odry, poznawanie nowych miejscowości, dłuższe lub krótsze wycieczki już na lądzie, to również ogromny atut wakacji na jachcie. Piękna przyroda, lokalny folklor, lokalna kuchnia i jej odkrycia. To wszystko tworzy niesamowicie pozytywne wspomnienia na długi, długi czas” – Michał.

„Rejs z Wrocławia do Berlina musi być bajecznie piękny, skoro nawet krótkie wycieczki wokół miasta, nawet w lekko, a czasami bardzo deszczowej pogodzie, były niesamowicie pozytywną przygodą. Jestem pewien, że Berlin również jest w naszym zasięgu i to już niebawem, polecam każdemu, można sprawdzić się w tylu rolach, o których nie miało się pojęcia, że definitywnie warto spróbować takich wakacji” – Sebastian.

Cóż możemy dodać?
Sprawdźcie sami. Szczegóły znajdziecie TUTAJ!

 

Pin It

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *