Aktywna Barka Tumska!

autor: • 26 czerwca 2015 • Lifestyle, NajnowszeKomentarze: (0)

Barka Tumska to jedyna we Wrocławiu całoroczna restauracja na wodzie. Mieści się na Odrze przy Hotelu Tumskim***, w samym centrum Wrocławia. W tym roku przeszła gruntowną reformę – zarówno gastronomiczną jak i wizerunkową.

ht-ikona

Marynistyczny klimat miejsca podkreślają wyjątkowe wnętrza – restauracja Blue Marine, Mesa Kapitańska i Mesa Oficerska. Obsługa w charakterystycznych marynarskich koszulkach podaje kanapki nawiązujące tytułami do żaglowców (np. Bricbarca, Karawela czy Fregata) oraz zestawy śniadaniowe (serwowane od 9:00 do 22:00), które swoje nazwy wywodzą od stopni  marynarki wojennej, np. Zestaw Srogiego Bosmana czy Zestaw Zgrabnego Komandora.
barka pano_retusz
Na Barce Tumskiej króluje zdrowa, lekka żywność pochodząca z produktów lokalnych takich, jak sery łomnickie, wędliny niemczańskie, konfitury z Góry czy miody z Kliczkowa. W restauracji codziennie przygotowywane jest zmienne menu ze świeżych produktów, które udostępniane jest na Facebooku Barki i wypisywane na tablicach kredowych we wnętrzu.

_KGB7465

Kuchnia serwuje także specjalne menu SoFIT skierowane do osób aktywnych fizycznie – dietetyczne zestawy śniadaniowe, dania główne, przystawki, a nawet desery! Barka Tumska posiada bogatą ofertę świeżo wyciskanych soków, koktajli i koktajli białkowych. FIT Ofertę gastronomiczną uzupełniają bezpłatne zajęcia fitness na barkowym tarasie. Od 11:00 do 11:50 w każdą niedzielę można poruszać się pod okiem wykwalifikowanego instruktora, a po zajęciach zregenerować siły przy koktajlu białkowym serwowanym za darmo uczestnikom fitnessu!

_KGB7481

W sobotę na tarasie Barki organizowane są grille. Kucharze przyrządzają m.in. marynowany rostbef, szaszłyki drobiowe, ser kozi czy pstrąga z warzywami. Natomiast w każdy czwartek odbywa się tu Sjesta w Kokpicie i wówczas Barka zamienia się w mekkę dla smakoszy owoców morza. Przez cały czerwiec restauracja serwuje świeże mule, natomiast lipiec zdominują krewetki.

barka_noc_07

To nie koniec smakołyków na pokładzie jedynej całorocznej restauracji na Odrze we Wrocławiu! Barka Tumska serwuje naturalne lody, przygotowując codzienne nowe lodowe menu! Przyciąga klientów charakterystycznym bannerem okraszonym hasłem #PoCoStaćWKolejce oraz dużą przestrzenią tarasu i swoich restauracji. W takich warunkach można w pełni rozkoszować się smakiem prawdziwych lodów naturalnych. Polecamy buraczane!

Bark_wnet_20 Bark_wnet_13

Barka Tumska organizuje także szereg cyklicznych imprez, w tym m.in. dzień psa (29.08) oraz kultowe już zawody na łodziach smoczych Tumski Cup. Ponadto prowadzi klasyczną dla tego typu miejsc działalność, tj. organizację wesel, chrzcin czy komunii a także wyjątkowych konferencji na wodzie w mesach i restauracjach.

Bark_wnet_22 Bark_wnet_01 Bark_wnet_09

Na Barkę dostać się można zarówno od strony lądu jak i od strony rzeki, cumując do burty. Otwarta jest przez 7 dni w tygodniu. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby zobaczyć Wrocław z nieco innej perspektywy, a jednocześnie skosztować niebanalnych i ultra zdrowych dań!

www.barkatumska.pl

www.facebook.com/barkatumska

logo-Nowa-Barka_kolor-www

Pin It

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *