Akademia Smaku: Czy alkohol tuczy?

autor: • 14 lipca 2017 • Kuchnia, LifestyleKomentarze: (0)

Wysokoprocentowe trunki towarzyszą nam od wieków, jednak wraz z popularyzacją zdrowego stylu życia podejście do alkoholu nabrało nowego wymiaru.

Z jednej strony znamy jego negatywny wpływ na funkcjonowanie organizmu, z drugiej coraz częściej dostrzegamy jego prozdrowotne oddziaływanie – jak zwykle decydującym czynnikiem jest tu „dawka”. Pojawia się jednak pytanie czy alkohol tuczy?

Odpowiedź brzmi – nie! Tuczą kalorie, a dokładniej rzecz ujmując ich nadmiar. Wprawdzie alkohol ma tę właściwość, że może skutecznie nasilać łaknienie, co w konsekwencji może utrudniać kontrolę ilości spożywanych pokarmów, jednak sam w sobie nie przyczynia się do odkładania dodatkowych kilogramów. A skoro już mowa o kaloriach, zastanawialiście się kiedyś ile energii siedzi w popularnych trunkach i jak dużym stopniu organizm potrafi ją wykorzystywać?

– Jeśli tak, zapraszam do lektury mojego artykułu na portalu Akademia Smaku na ten temat: https://akademiasmaku.pl/artykul/alkohol-ile-to-kalorii,56 – mówi Jacek Bilczyński, ekspert Akademii Smaku oraz dodaje – Przypominam również, że na stronie AkademiaSmaku.pl możecie znaleźć moje fit przepisy i zadać mi pytanie w specjalnym formularzu.

Pin It

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *