Wygodnie w szpilkach

autor: • 23 września 2015 • Kobieta, NajnowszeKomentarze: (0)

Kobieta w szpilkach prezentuje się elegancko i zmysłowo, a jej nogi wyglądają na dłuższe i smuklejsze. Wiele kobiet wybiera ten model butów na wielkie wyjścia, choć są i takie, które nie rozstają się z nimi na co dzień. Ale jak wytrzymać w nich wiele godzin bez bólu?

Stopy na obcasie
Kobieta na obcasach wygląda pięknie i zdaje się, że szpilki zostały wykreowane właśnie dla podkreślenia piękna damskich nóg. To jednak tylko złudzenie, a kobiece stopy wcale nie zostały stworzone do noszenia szpilek. Natura, na główną podporę ciała kobiety, wybrała pięty, które w butach na obcasie są odciążane przez śródstopie i palce. Ta część stóp, nieprzystosowana do takiego dużego obciążenia, narażona jest na powstawanie odcisków, haluksów i opuchlizny. Damskie stopy w szpilkach przybierają bardzo nienaturalną dla nich pozycję. Z tego właśnie powodu, po kilku godzinach w butach na obcasie stopy zaczynają boleć, a na skórze pojawiają się odciski. Pomimo tego, że kobieca noga naprawdę zgrabnie prezentuje się w szpilkach, to nie należy zapominać, że długotrwałe i częste chodzenie w takim obuwiu, może doprowadzić do poważnych deformacji stóp. Z tego też powodu, damy uwielbiające szpilki powinny zabezpieczać swoje stopy przed negatywnymi skutkami ich noszenia. Śródstopie i palce, które przejmują ciężar ciała powinno się chronić używając odpowiednich wkładek, które przywracają komfort chodzenia.

Przydatne dla ochrony stóp
Obecnie jest wiele różnych akcesoriów, stworzonych właśnie po to, aby ułatwić kobietom chodzenie w butach na obcasach i sprawić, że będzie mniej bolesne doświadczenie. Godne polecenia są np. ortezy polimerowe.
Żel polimerowy, którego używa się do wykonania ortez, to delikatny i przyjazny dla skóry materiał, zapewniający ich skuteczną ochronę. Ortezy takie gwarantują doskonałą przyczepność, dzięki czemu nie przemieszczają się w butach podczas chodzenia. Są również łatwe do nałożenia na stopy lub palce, bo bez problemu się rozciągają. Ortezy polimerowe nie zmniejszą ciężaru, który zostaje przeniesiony na śródstopie i palce, ale mogą znacznie wpłynąć na dolegliwości bólowe w tym obrębie. Zamortyzują nacisk na twarde podłoże, dzięki czemu skutecznie ochronią nasze stopy przed odciskami, czy otarciami.
Wszystkim paniom, które preferują chodzenie na szpilkach poleca się także stosowanie tzw. poduszek przeciwuciskowych na haluksy, na palce młotkowate oraz do przedstopia. Często też nosimy obuwie na obcasie ze zwężającym się czubkiem, co skutkuje nieprzyjemnymi otarciami palców i nagniotkami. Warto wtedy użyć specjalnych ochraniaczy, które na dobre zabezpieczą naszą stopę przed dalszymi uszkodzeniami. Produktów, chroniących damskie stopy przed problemami podczas noszenia butów na obcasie jest obecnie bardzo wiele. Warto więc z nich korzystać i cieszyć się pełnią wygody i komfortu.

Pin It

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *