Spakowani na obóz

autor: • 12 maja 2016 • Kobieta, NajnowszeKomentarze: (0)

Obozy sportowe czas zacząć! Zanim wyślemy dziecko na taki obóz to trzeba go dobrze zaopatrzyć. Taki wyjazd to spore wydarzenie zarówno dla młodego człowieka, jak i jego rodziców

Przygotowanie dziecku wszystkich rzeczy, których będzie potrzebował rzutuje na cały wyjazd, szczególnie gdy jest to obóz sportowy. Tam odpowiednie wyposażenie małego podróżnika to podstawa. Lista rzeczy, które powinny się znaleźć w torbie dziecka musi się zaczynać od wygodnych, sportowych butów. Podczas obozów sportowych warto mieć jedną parę uniwersalnych, sportowych butów – takich, które można założyć do biegania, do gry terenowej w lesie, czy na dłuższą wycieczkę. Dobrze jest je jednak kupić nieco wcześniej niż dzień przed wyjazdem. Każde buty, zwłaszcza takie, w których będziemy mieć na sobie przez dłuższy czas należy rozchodzić i sprawdzić, czy są dla nas dobre.

Poza tym z pewnością przyda się kurtka przeciwdeszczowa. Może się ona ona okazać niezbędna niezależnie od tego kiedy jest wyjazd i w jakie rejony się wybieramy. Jeśli nie masz specjalnej kurtki, można zastąpić ją przeciwdeszczowym płaszczem czy sztormiakiem. Z kolei na wypadek upałów dobrze jest mieć ze sobą także krem z filtrem, a do tego nakrycie głowy. W zależności od tego, gdzie będzie się odbywał obóz może się też przydać środek na komary i kleszcze. Zazwyczaj tego typu obozy odbywają się w lasach – sprzyja to nie tylko bardziej wydajnym treningom na świeżym powietrzu, ale i nieprzyjemnym zetknięciom z owadami. Dlatego dobrze jest się zatem przygotować na każdą okazję.

Przede wszystkim należy pamiętać o stroju sportowym. odpowiedni będzie zarówno długi dres, jak i ten z krótkimi spodniami. Warto pamietać o tych dwóch wariantach, gdyż część treningów może się odbywać wieczorami lub w chłodniejsze dni. Jeśli obóz trwa 10-14 dni, warto wziąć więcej niż jeden dres i kilka par sportowych spodenek i koszulek z krótkim rękawem. W zależności od rodzaju sportu mogą się przydać ochraniacze. To element wyposażenia, który przydaje się szczególnie na obozach piłkarskich i rowerowych, ale jeśli w programie obozu innego typu (np. obozu survivalowego) są mecze piłki nożnej lub wycieczki rowerowe – ochraniacze na golenie, kolana, łokcie czy kask mogą się przydać. Podobnie jest ze strojem kąpielowym. Dobrze jest się dowiedzieć wcześniej czy możliwe są wyjścia na basen lub nad morze.

Ważna jest legitymacja szkolna. Stanowi ona nie tylko dokumentem tożsamości, dzięki niej można także skorzystać z wielu zniżek. Jeśli dziecko ma kartę pływacką lub inne przydatne podczas wyjazdu uprawnienia – także powinno mieć je ze sobą. W przypadku wyjazdów zagranicznych, koniecznie pakujemy także paszport.

Źródło: www.prasoweinfo.pl

Pin It

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *