Rower dobry na wszystko!

autor: • 21 marca 2016 • Najnowsze, ZdrowieKomentarze: (0)

Rower pozwala nie tylko lepiej dbać o środowisko zewnętrzne, ale także o nasze ciało. W końcu korzystanie z niego obliguje nas do ruchu. Konkretnie wykonywane czynności realnie przekładają się na nasze zdrowie

Trudno znaleźć jakiekolwiek wady w jeździe na rowerze. W końcu sprzęt ten nie wymaga od nas tankowania czy opłacania ubezpieczeń. Niczego od nas nie chce, a daje całkiem sporo! Pozwala nam dotrzeć w każde wybrane miejsce, a do tego dba o naszą sylwetkę i zdrowie.

Jazda na rowerze sprawia, że znacznie lepiej działa cały układ oddechowy oraz krążeniowy. W przypadku długotrwałej, zwiększonej aktywności, organizm pracuje efektywniej i wydajniej. Wówczas pobudzone do pracy serce zaczyna pompować więcej tlenu do poszczególnych komórek ciała, dzięki czemu w istotny sposób podnoszona zostaje wydolność całego organizmu, co ma bezpośrednie przełożenie na poprawę samopoczucia oraz zwiększenie energii życiowej. Przed czym może nas uchronić ta aktywność? Przed miażdżycą, złym cholesterolem, zakrzepami w żyłach czy żylakami.

Najlepiej jeździć na rowerze systematycznie. Pozwala to usprawnić odporność organizmu, zwiększając wytrzymałość na długotrwały wysiłek. Nie da się nie zauważyć, że przekłada się to także na odpowiedni poziom endorfin w naszym organizmie. Hormony szczęścia pozwalają natomiast radzić sobie z wieloma stresującymi sytuacjami.

Lepsze zdrowie to tylko jedna z wielu zalet. Jazda na rowerze rzutuje także na nasz wygląd. Dzięki tej aktywności jesteśmy w stanie zrzucić zbędne kilogramy i wysmuklić sylwetkę. Korzystniej będą także wyglądać nasze uda, łydki, biodra czy mięśnie brzucha. Przepis na sukces to jednak systematyczność. Tylko dzięki niej będziemy mogli pochwalić się piękną i jędrną skórą, która stanowić będzie efekt wytrwałej jazdy na rowerze. Ten rodzaj aktywności może także sprawić, że nasz cellulit nie będzie już tak widoczny jak kiedyś. Nic nie dzieje się jednak od razu. Dlatego ważne jest to, abyśmy byli wytrwali i nie zrażali się ewentualnym bólem mięśni nóg po pierwszej jeździe.

Źródło: www.prasoweinfo.pl

 

Pin It

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *