Przyjazna witamina C

autor: • 22 stycznia 2016 • Najnowsze, ZdrowieKomentarze: (0)

Często daje się słyszeć opinie, że jest ona lekiem na każdą możliwą dolegliwość. Choć witamina C nie jest dobra na wszystko to w niektórych sytuacjach bywa naprawdę pomocna. Do czego może się nam ona przydać?

Wspiera układ krwionośny

Fakt, że witamina C wspomaga układ krwionośny jest niezaprzeczalny. Witamina C uszczelnia i wzmacnia naczynia krwionośne przez co zapobiega tworzeniu się sińców, krwotoków oraz krwawieniom dziąseł. Jednocześnie obniża ciśnienie tętnicze krwi.

Wpływa pozytywnie na metabolizm

Witamina C sprzyja metabolizmowi tyrozyny, która jest związana z prawidłową pracą tarczycy, przysadki mózgowej, kwasu foliowego oraz tryptofanu (związku, który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu). Sprzyja też utlenianianiu cholesterolu i pomaga w przyswajaniu żelaza.

Co ciekawe, większość zwierząt, w przeciwieństwie do ludzi, nie wie, co to jest zawał serca, ponieważ ich organizm produkuje witaminę C. Niedźwiedzie i inne zwierzęta zapadające w sen zimowy nie cierpią na zawały serca, ponieważ ich tętnice chronione są właśnie przez endogenną witaminę C. Człowiek jest jedynym ssakiem, który nie potrafi sam wytworzyć tego składnika.

Młodsi dzięki witaminie C

Pośrednio, witamina C wpływa pozytywnie na formowanie i utrzymywanie się kolagenu potrzebnego do odbudowy starzejących się komórek skórnych. Dodatkowo, regularne spożywanie owoców i warzyw bogatych w witaminę C zmniejsza znacząco ryzyko zachorowalności na nowotwory.

Źródło: 38PR & Content Communication

Pin It

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *