Praktyczne gadżety

autor: • 12 sierpnia 2015 • Lifestyle, NajnowszeKomentarze: (0)

Jak ułatwić sobie życie będąc studentem? Sposób jest jeden. Warto korzystać z wygodnych gadżetów, które proponuje nam nowoczesna technika

Długopis nowej generacji
Zaczynając od początku, każdy szanujący się student, powinien być zaopatrzony przynajmniej w jeden długopis. Czy z niego skorzysta, czy nie to już zupełnie inna sprawa, ale ważne, że go ma. Dobrym rozwiązaniem jest tzw. inteligentny długopis. Smartpeny, bo tak się nazywają nowej generacji pisaki, umożliwiają odręczne robienie notatek, które szybko zamieniane są na wersję elektroniczną. Oprócz notatek, taki sprzęt umożliwia także nagrywanie dźwięków, podpięcie słuchawek, czy nawet pobieranie użytecznych aplikacji. Są nawet modele, w których zainstalowany jest głośnik, czy wyświetlacz LCD. Smartpeny mogą łatwo współdziałać z tabletami i smartfonami, co pozwala na szybką edycję notatek i przesyłanie ich pomiędzy urządzeniami.

Po co komu książki?
Wydaje się, że na dobre minęły czasy, kiedy czytało się książki i to one stanowiły podstawowe wyposażenie torby każdego studenta. Dzisiaj nie trzeba już dźwigać ciężkich kompendiów wiedzy, a nawet laptopy zaczynają być przeżytkiem. Wystarczy mieć tablet. Jako, że obecnie jedną z najważniejszych cech większości akcesoriów jest mobilność, to tablet wydaje się być urządzeniem wręcz idealnym. Bez problemu zastąpi laptop w tworzeniu notatek, wysyłaniu e – maili, czy przeglądaniu zawartości wirtualnych bibliotek. Pomoże również przygotować i przeprowadzić prezentację multimedialną.
Warto docenić także czytniki e – booków. Patrząc na świat z perspektywy studenta, takie urządzenie może stać się prawdziwym wybawieniem. Oprócz tego, że jest lekkie i poręczne, to jeszcze pozwala na zaznaczenie wybranych fragmentów, a także zrobienie notatek bez konieczności użycia papieru. Podobne funkcje posiada również tablet, jednak nie każdy lubi czytać dłuższe teksty na wyświetlaczu LCD.

Skaner w telefonie
Obecne smartfony wyposażone są w coraz lepszej jakości aparaty fotograficzne, ale oprócz tego, za pomocą odpowiedniego oprogramowania można teraz zamienić telefon w skaner. Potrzebne są jedynie określone aplikacje, które pozwolą nam, nie tylko zeskanować notatki, ale także przeszukać dostępne materiały pod kątem wybranych słów. Ułatwiają one również zarządzanie zbiorami danych. Każdy posiadacz telefonu z systemem Android oraz iOS, może mieć dostęp do takich właśnie aplikacji. Tego typu wielofunkcyjne urządzenie, jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie lubią marnować czasu.

Niezastąpiony dyktafon
Jednym z najpopularniejszych urządzeń ułatwiających życie studentom jest dyktafon. Dzięki niemu, nie trzeba skupiać się na notowaniu i można spokojnie posłuchać wykładu. Notatki da się zrobić na spokojnie w domu, w trakcie odsłuchiwania nagrania. Oczywiście warto pamiętać, że wykładowca powinien wyrazić wcześniej zgodę na nagrywanie. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele modeli dyktafonów. Różnią się między sobą zarówno pod względem jakości nagrywanego dźwięku, jak i ceny. Warto wybrać taki model, którego jakość dźwięku będzie zadowalająca.

Power bank, czyli przenośny akumulator
Wszystkie urządzenia elektroniczne mają wiele zalet, ale jedną podstawową wadę. Aby pracować potrzebują sporo energii elektrycznej. O ile dyktafon zasilany jest najczęściej przez zwykłe baterie, które łatwo można wymienić to już, aby doładować baterię tabletu, potrzebujemy podłączyć go do gniazdka sieciowego. Ostatnio, producenci gadżetów elektronicznych postanowili rozwiązać także ten problem. W sklepach można już kupić banki energii, czyli niewielkie przenośne akumulatory, dzięki którym możemy doładować baterię telefonu lub tabletu w każdym miejscu i o każdej porze. Power banki różnią się między sobą przede wszystkim ze względu na pojemność akumulatora. Rozmiar tych najtańszych pozwoli na zaledwie jednokrotne napełnienie baterii smartfonu i doładowanie tabletu. Dlatego, dla najbardziej wymagających, powstały power banki o pojemności sięgającej 10000mAh, dzięki którym bez problemu naładujemy do pełna baterię tabletu.

Pin It

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *