Pracuj nad sylwetką poprzez taniec

autor: • 4 października 2016 • Lifestyle, NajnowszeKomentarze: (0)

Taniec to forma ruchu, która jest nie tylko przyjemna, ale i pozwala wypracować smukłą sylwetką. Daje sporo pozytywnej energii oraz radości. Co jeszcze możemy dzięki niemu zyskać? 

Niezależnie od tego, jaki rodzaj tańca lubimy, dzięki niemu jesteśmy w stanie oderwać się nieco od rzeczywistości, odprężyć. Daje on nie tylko wiele możliwości dla naszego ciała i umysłu, ale zwyczajnie sprawia nam przyjemność. Kto choć raz spróbował tej aktywności, zazwyczaj już się z nią nie rozstaje. Tym bardziej, że każdy styl tańca jest inny – możemy wybrać ten, który będzie zgodny z naszym charakterem lub ten, który pomoże z kolei pokonać słabości.

Chcąc zyskać trochę więcej powabu i gracji możemy się zdecydować np. na balet. Nawet jeśli nie do końca czujemy klimat tej klasycznej formy tanecznej to po przekroczeniu sali zazwyczaj od razu on się udziela. Wtedy to bowiem jakby automatycznie prostujemy plecy i zaczynamy odczuwać spokój. Zajęcia opierają się na ćwiczeniach, które wymagają cierpliwości, skupienia i wytrzymałości, pomagają bardzo subtelnie kształtować sylwetkę oraz wzmacniać mięśnie. Towarzysząca im harmonijna muzyka sprawia, że zwalniamy, wyciszamy się i na chwilę zapominamy o pędzącym świecie. Trening ciała i umysłu w jednym. Nie można też zapomnieć o tym, że podczas lekcji baletu obowiązuje odpowiedni strój, który dodatkowo wpływa na atmosferę całych zajęć.

Choć cheerleading wydaje się być jedną z łatwiejszych form tanecznych to tak naprawdę wymaga wiele wysiłku. Osoby, które brały udział w takich treningach wiedzą, że potrafi on wycisnąć z nas wszystko. Pozostawia jednak dużo energii, uśmiechu, a także poprawia kondycję. Spora część zajęć to właśnie ćwiczenia kondycyjne i siłowe, dzięki czemu w absolutnie szalonym tempie wzmacniamy kondycję, budujemy mięśnie, a co z tym idzie, ujędrniamy ciało. Znajdziemy tutaj również wiele ćwiczeń rozciągających i to dzięki temu nadbudowane mięśnie są smukłe. Co istotne, trening odbywa się z użyciem pomponów – dodatkowe obciążenie w rękach sprawia, że dużo szybciej modelujemy górne partie ciała.

Żeby jeszcze bardziej podkręcić atmosferę warto wybrać latino solo. Ta mieszanka rytmów porywa i zmusza do działania. Nie można również zapominać o zmysłowości tego tańca. Kubańska rumba to miłość i namiętność, brazylijska samba porwie w świat flirtu i zabawy, a hiszpańskie paso doble zapewni szczyptę powagi i porywczości. Zajęcia w towarzystwie gorących rytmów wzmocnią ciało, wypracują siłę i wytrzymałość. W naturalny sposób dodadzą pewności siebie i nauczą świadomości własnego ciała

Źródło: Kuźnia PR

Pin It

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *