Poranne bieganie

autor: • 25 kwietnia 2016 • Najnowsze, ZdrowieKomentarze: (0)

Bieganie to dla jednych zmora, a dla innych sposób na udany poranek. Co tkwi w tej formie aktywności, że każdego dnia przyciąga do siebie kolejnych fanów?

Ci, którzy z trudem podnoszą się rano z łóżka, nie wyobrażają sobie, że bladym świtem można z uśmiechem na twarzy przebiec kilka kilometrów. Fani biegania wiedzą natomiast, że stanowi to świetny początek dnia. Pozwala się odprężyć i zdystansować, a także zwiększyć swój poziom endorfin. Szczęście i relaks – czy może być coś lepszego na rozpoczęcie dnia?

Wiele zależy od tego, jaką formę biegania wybierzemy. Znacznie różni się od siebie bieganie w terenie i bieganie na bieżni. Wszystko ma swoje plusy i minusy. Dobrze dobrana bieżnia może zostać na przykład ustawiona na tryb biegania pod górę. Nie wszyscy są jednak zwolennikami takiej formy. Dlatego sporo osób wybiera jogging na świeżym powietrzu. Jogging jest formą ruchu w truchcie lub wolnym tempie. Ten rodzaj sportu poprawia kondycję, sprawność i wydolność fizyczną bez nadmiernego wysiłku. Według badań opóźnia efekt starzenia oraz zwiększa ludzką żywotność. Bardzo ważną pracę w tym sporcie wykonują stopy oraz łydki. Warto jednak skupić się podczas biegania nie tylko na odpowiedniej technice, ale również na tym, co mamy na sobie. Warto tutaj zwrócić szczególną uwagę na buty. Jeżeli dużo biegamy to z pewnością powinniśmy zainwestować w nieco lepszy model butów. Wszystko po to, aby podczas biegania odczuwać, jak największy komfort.

Podobnie jest z ubraniami. Tutaj podstawą jest dostosowanie naszego ubioru do warunków atmosferycznych. Jeżeli jest zimno lub wieje wiatr to nie bójmy się na przykład założyć czapki. Jogging nie jest biegiem szybkim. Mimo, że to jedynie 7-9 kilometrów/godzinę, to i tak można się narażać na nieprzyjemne przewiania. Przewiany kark sprawia natomiast bardzo duży ból i krępuje ruchy. Czapki do biegania, chociażby w małym stopniu, chronią nas przed tą nieprzyjemną przypadłością. Gorszym przypadkiem jest przewiane ucho, które również powoduje dyskomfort i ból, który bardzo często kończy się konsultacją lekarską i nawet leczeniem.

Warto zauważyć, że nad każdym szczegółem ubrań przeznaczonych dla osób aktywnych fizycznie pracują projektanci. Dlatego nie ma się co martwić tym, że któryś z wybranych dodatków nie będzie modny. Te rzeczy są nie tylko praktyczne, ale również dobrane do panujących aktualnie trendów.

Źródło: www.prasoweinfo.pl

Pin It

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *