Plecak czy tornister?

autor: • 25 sierpnia 2015 • Lifestyle, NajnowszeKomentarze: (0)

Nie szukaj różnicy, wybierz wysoką jakość i funkcjonalność! Co roku rodzice pierwszaków borykają się z problemem jaki wybrać plecak do szkoły? Co jest lepsze- tornister, czy plecak? Istnieją w ogóle różnice między tornistrem, a plecakiem? Spokojnie, na wszystko mamy odpowiedź.  

Kiedyś tornistry szkolne były dostępne w dwóch wariantach- te z kaczorem dla chłopców i te z rysunkową myszką dla dziewczyn.  Tornistry były wybierane przez to, że miały sztywny kształt, sztywne plecy i prosty system układania książek. Dziecko po otwarciu tornistra widziało, gdzie co ma i nie musiało szukać w czeluściach zagraconego plecaka. Dziś różnice między plecakiem i tornistrem zanikają. Różnią się między sobą tylko designem.

Tornistry są niemodne, popularne są plecaki

Producenci tornistrów i plecaków zgadzają się, że czas klasycznych tornistrów już minął, jest coraz mniejsze zainteresowanie rodziców, a gdy już zdecydują się na zakup to i tak w drugiej klasie rezygnują z tornistra i kupują plecak. Dzieci chcą przede wszystkim to, co widzą u kolegów z klasy.

Dzisiejsze plecaki do szkoły są znacznie bardziej przejrzyste, a zarazem lżejsze niż tornistry. Z pewnością nie warto wybierać plecaka na targowisku, przez taki wybór można tylko zagrozić zdrowiu dziecka. Opłaca się zainwestować w plecak szkolny z certyfikatem, atestem.

Przy wyborze plecaka do szkoły należy zwrócić uwagę na tzw. anatomię plecaka. Ważne są usztywniane plecy, szerokie szelki, które nie będą uciskać ramiona dziecka. Ważne jest samo dno plecaka- aby było wykonane z trwałego materiału. Przy wyborze zwróć uwagę na wnętrze plecaka- czy ma wystarczająco dużo kieszeni na ułożenie piórnika, legitymacji szkolnej, czy ma miejsce na butelkę, strój sportowy.

Zdecydowanie nie wybieraj plecaka, który jest cięższy niż 1,4 kg. Dziecko na plecach miałoby nosić maksymalnie 1/10 swojej wagi. Dzięki lekkiemu plecaku obniżysz ogólny ciężar „obciążenia“, który dziecko będzie nosić każdego dnia.

Kompromis: Połączenie tornistra i plecaka

Producent plecaków do szkoły Topgal wymyślił genialne rozwiązanie problemu wyboru między tornistrem, a plecakiem- innowacyjny model to połączenie właściwości tornistra i plecaka.

Innowacyjny tornister jest przeznaczony dla najmłodszych uczniów. Posiada podstawowe właściwości klasycznego tornistra, gdzie nieestetyczny kształt tornistra zamieniono na modniejszy styl plecaka.
Tornister posiada sztywną konstrukcję i jedną dużą komorę podzieloną sprytnymi przegródkami. To wspaniałe rozwiązanie ułatwi orientację w tornistrze młodszym dzieciom. Mają jasny przegląd swoich rzeczy i nie muszą niczego szukać, jak w  przypadku klasycznych plecaków szkolnych.

Pin It

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *