Kąpiel słoneczna, czy wizyta w solarium to atrakcja, z której niestety nie wszyscy mogą korzystać. Dla osób, które nie mogą poddawać się działaniu promieniowaniu UV, jest już na rynku alternatywa w postaci opalania natryskowego
Zalety nowoczesnej metody
Pozytywnych efektów opalania pod natryskiem jest wiele. Przede wszystkim, zaletą jest natychmiastowy rezultat, widoczny od razu po zabiegu. Skóra wygląda na zdrową i co ważne, naturalnie muśniętą promieniami słońca. Dodatkowo, opalone ciało wygląda na szczuplejsze. Poprzez odpowiednio rozmieszczony płyn brązujący, można łatwo i szybko wyszczuplić sobie talię, czy uda. W kilka minut, optycznie możemy stracić po kilka centymetrów tu i ówdzie. Dużą zaletą opalania natryskowego jest też to, że preparaty używane do zabiegów nie wysuszają skóry, a wręcz przeciwnie, doskonale ją nawilżają. Zostały stworzone z myślą, aby nie wpływać negatywnie na kondycję skóry. Pomimo tego, warto pamiętać, aby po zabiegu często nawilżać skórę, żeby jak najdłużej utrzymać piękny efekt. Mgiełka płynu brązującego ma także działanie wyrównujące i poprawiające koloryt skóry. Bardzo dobrze maskuje wszelkie niedoskonałości, takie jak: rozstępy, przebarwienia, popękane naczynka, czy siniaki. Dodatkowym plusem tych preparatów jest ich delikatny i przyjemny zapach. Najważniejszą jednak zaletą opalania pod natryskiem jest to, że może się mu poddać praktycznie każdy. To najlepsze rozwiązanie dla osób, które nie mogą się opalać w inny sposób, chociażby ze względu na chorobę lub fototyp skóry. Zabieg ten jest bezpieczny dla osób w każdym wieku, bez względu na karnację, czy kondycję zdrowotną. Niekwestionowaną korzyścią jest też to, że unikamy bezpośredniego ryzyka oparzenia. Nawet kobiety w ciąży, które muszą unikać wystawiania się na promieniowanie UVA i UVB, mogą korzystać z opalania natryskowego. Składniki używane podczas zabiegu, nie zawierają substancji, które mogłyby negatywnie wpłynąć na skórę matki, a przede wszystkim na rozwijające się dziecko.
Słabe punkty opalania pod natryskiem
Jak do każdego zabiegu, także do opalania natryskowego, trzeba się odpowiednio przygotować. Po pierwsze, najpóźniej dzień przed planowanym zabiegiem, należy wykonać depilację całego ciała. Również dzień przed lub w dniu opalania, należy zrobić dokładny peeling ciała, pamiętając przy tym, aby nie stosować żadnych kosmetyków nawilżających, takich jak: kremy, balsamy, czy oliwki. Nie zaleca się także używania w tym czasie antyperspirantów i perfum. Warto natomiast pomalować sobie paznokcie u dłoni i stóp, aby uniknąć zabarwienia płytki. Niestety płyny brązujące mogą nietrwale brudzić ubranie, dlatego warto na zabieg ubrać się w ciemne kolory. Płyny do opalania mają także tę właściwość, że jeszcze przez kilka godzin po zabiegu, wchodzą w reakcję ze skórą, dzięki czemu opalenizna utrwala się i wzmacnia. W tym czasie należy unikać kontaktu skóry z wodą, aby nie dopuścić do powstania przebarwień, czy zacieków. Utrudnieniem może być też fakt, że skórę po zabiegu, trzeba stosunkowo często nawilżać. Przynajmniej dwa razy dziennie. Poza tym, w ciągu kilkunastu dni po opalaniu, odradza się korzystania z basenów z chlorowaną wodą, jak również z sauny. Nie powinno się także wykonywać jakichkolwiek peelingów. Wszystko po to, aby jak najdłużej utrzymał się efekt pięknej i naturalnie wyglądającej opalenizny.