Ekstremalnie zakręceni

autor: • 8 lutego 2016 • Lifestyle, NajnowszeKomentarze: (0)

Sposobów na spędzanie wolnego czasu jest wiele. Jedni lubią zbierać znaczki, inni łowić ryby, a jeszcze inni skakać na bungee

W codziennym zabieganiu trudno jest znaleźć moment, aby złapać oddech i odpocząć. Żyjemy ekstremalnie, więc ekstremalnie też odpoczywamy. Z badań wynika, że to właśnie sporty ekstremalne są dla 34% respondentów ciekawym sposobem na przeżycie niezapomnianych emocji. Blisko 30% traktuje je z kolei jako dobrą formę rozrywki. 23% z nich faktycznie uprawiało sport ekstremalny przynajmniej raz w życiu. Co piąty robił to kilkukrotnie, a prawie 10% przyznało się do regularnych treningów pełnych adrenaliny.

Wśród sportów ekstremalnych na pierwszym miejscu znajdują się te związane z jazdą samochodem. Przegrywają z nimi ekstremalne przeżycia w powietrzu i sporty wodne. Na lądzie, zwłaszcza wśród panów, ogromne emocje budzi jazda off road. Jazda terenowym autem po nieutwardzonych drogach, błotnistym lub piaszczystym terenie, pokonywanie licznych spadków i wzniesień, to nie lada gratka dla miłośników motoryzacji. Mężczyźni coraz częściej próbują też swoich sił za kierownicą rajdowych aut i super szybkich bolidów. Jazda potężnej mocy rajdówką czy samochodem wyścigowym z turbodoładowanym silnikiem to przede wszystkim olbrzymia dawka adrenaliny i możliwość poczucia się chociaż przez chwilę jak prawdziwy zawodnik.

Polacy chętnie też decydują się na sporty powietrzne. Tu w czołówce znajdują się oczywiście skoki ze spadochronem i na bungee. W większych miastach popularne są także skoki z wysokich budynków lub wież.

Rozgraniczenia na płeć czy wiek nie zna także kolejna atrakcja, a więc lot w tunelu aerodynamicznym. Podoba się on zarówno tym młodszym, jak i nieco starszym.

Skoro już mowa o lataniu to należy wspomnieć, że jest spore zainteresowanie szybowcami. Oprócz tego, da się także zauważyć  wielu fanów motolotni czy paralotni. Wszystko tego rodzaju zajęcia odbywają się zazwyczaj w asyście kogoś doświadczonego w tej materii. Często jednak okazuje się, że hobby staje się czymś więcej, wtedy zainteresowani udają się na specjalne szkolenia, a potem bez przeszkód mogą sami zadbać o rozwój pasji, bez oglądania się na innych.

Latem króluje jednak odpoczynek nad wodą. Można skorzystać między innymi z windsurfingu, kitesurfingu, nurkowania, a także wakeboardingu. Coraz bardziej popularny staje się również Jetovator. To urządzenie podobne w konstrukcji do skutera lub roweru, zasilane strumieniem wody, która jest wyrzucana pod dużym ciśnieniem z turbiny skutera wodnego. Ten rodzaj aktywności pozwala użytkownikowi unosić się nawet do 8 metrów nad wodą  przy prędkości blisko 40 km/h. Wystarczy pod okiem instruktora szybko opanować podstawy, a potem oddać się ekscytującej zabawie – latać, nurkować i wykonywać dowolne akrobacje pod i nad wodą.

Źródło: InnovationPR
fot. materiały prasowe

Pin It

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *