Uśmiech sprawia, że ludzie odbierają nas jako bardziej pogodnych, życzliwych i miłych. Natomiast śmiech poprawia nastrój, rozładowuje napięcie i przyczynia się do wydzielania endorfin, czyli hormonów szczęścia. Właśnie dlatego większość z nas lubi się śmiać i powinno robić to jak najczęściej. Czy coś może nam stać na przeszkodzie w realizacji tego planu?
Tak – np. zły stan uzębienia, który może psuć nam humor i dodatkowo być powodem kompleksów. Jak się pozbyć tego problemu? Z okazji przypadającego 4 października Światowego Dnia Uśmiechu prezentujemy poradnik pięknego uśmiechu. Uśmiech sprawia, że ludzie odbierają nas jako bardziej pogodnych, życzliwych i miłych. Natomiast śmiech poprawia nastrój, rozładowuje napięcie i przyczynia się do wydzielania endorfin, czyli hormonów szczęścia.
Właśnie dlatego większość z nas lubi się śmiać i powinno robić to jak najczęściej. Czy coś może nam stać na przeszkodzie w realizacji tego planu? Tak – np. zły stan uzębienia, który może psuć nam humor i dodatkowo być powodem kompleksów. Jak się pozbyć tego problemu? Z okazji przypadającego 4 października Światowego Dnia Uśmiechu prezentujemy poradnik pięknego uśmiechu.
Piękny, szczery uśmiech potrafi zdziałać cuda. Ułatwia nawiązywanie kontaktów i dodaje pewności siebie. Jednak, aby móc szeroko się uśmiechać, należy przede wszystkim odpowiednio dbać o zdrowie swoich zębów. W osiągnieciu celu pomoże nam zarówno odpowiednia higiena jamy ustnej, ale także zabiegi stomatologiczne oraz bycie pod stałą opieką zaufanego specjalisty.
Higiena jamy ustnej – czy robisz to dobrze?
Niezwykle ważne są codzienne nawyki, do których należy zaliczyć dokładne szczotkowanie (dwa razy dziennie, najlepiej około 3 minut, po śniadaniu i przed pójściem spać) i nitkowanie zębów. Co ciekawe, jak wynika z przeprowadzonego przez Medicover Stomatologia raportu pt.: „Higiena, leczenie i profilaktyka jamy ustnej u dzieci”, ponad 70% osób przynajmniej raz dziennie nitkuje zęby, ale niestety aż 53% z nich nie wie, jak prawidłowo to robić. Czynność ta jest niezwykle istotna, ponieważ nitkując zęby możemy oczyścić powierzchnie międzyzębowe, do których zwykła szczoteczka nie dotrze.
– Bardzo ważne jest, abyśmy wykształcili w sobie nawyk regularnego używania nitki dentystycznej i szczoteczek stomatologicznych, przeznaczonych do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych. Właśnie tam, czyli na powierzchniach stycznych zębów najczęściej pojawia się próchnica ukryta, której nie widać gołym okiem. Często po zjedzeniu posiłku, pomiędzy naszymi zębami znajdują się resztki pokarmowe, tworzy się także płytka nazębna pochodzenia bakteryjnego, które trudno jest usunąć zwykłą szczoteczką i właśnie to jest przyczyną powstawania w tych miejscach ubytków próchnicowych – mówi lek. stom. Patryk Kononowicz.
Dieta nie tylko dla sylwetki, ale również dla pięknych zębów
Dieta, która w dużej mierze opiera się na owocach i warzywach to gwarancja nie tylko pięknej i szczuplej sylwetki, ale także mocnych, zdrowych zębów i kości. Chcąc jak najlepiej pomóc swoim zębom, w naszej diecie warto zadbać o obecność witamin: C, A, D, E, a także tych z grupy B. Ponadto, do codziennego menu należy włączyć też surowe warzywa (marchewka, seler naciowy), które w naturalny sposób usuwają osad i płytkę nazębną, chroniąc tym samym przed próchnicą i chorobami przyzębia.
Źródło: 38 PR Content Communication