Decoupage w skali makro – pomysł na salon

autor: • 13 czerwca 2019 • Lifestyle, NajnowszeKomentarze: (0)

Najczęściej technika wykorzystywana jest przy drobnych zdobieniach. Jednak decoupage można zastosować również na całej ścianie salonu, nadając mu wyjątkowego, ornamentalnego charakteru.

Ukochany przez Anglików już od czasów wiktoriańskich decoupage jest sztuką dekorowania przedmiotów i mebli papierowymi wycinankami. Decoupage polega na naklejaniu wzoru wyciętego z papieru na powierzchnię i pokryciu go wieloma (30, a nawet 40) warstwami lakieru. W zamyśle ma on wyglądać jak namalowany, a poszczególne warstwy stać się niewyczuwalne przy dotknięciu.

„Uwielbiam tradycyjny decoupage, ale wizja spędzania wielu godzin na wycinaniu i lakierowaniu zawsze trochę mnie zniechęcała” – śmieje się Annie Sloan. „Stworzyłam farby kredowe jako narzędzie do swobodnej, spontanicznej twórczości. Pracując nimi, nie trzeba żadnych żmudnych przygotowań; można nimi malować, gdy tylko najdzie nas ochota. Podobnie chciałam podejść do tej techniki. Uwolnić kreatywność z ryz długotrwałego i powtarzalnego procesu”.

Aby uzyskać efekt decoupage, wybierz motyw z ulubionej papierowej serwetki, pocztówki albo tapety. Ułóż poszczególne elementy na dekorowanej powierzchni, uprzednio smarując tył obrazka mieszanką lakieru i kleju za pomocą gąbki. Dodaj trochę energii do swojego salonu dzięki ścianie decoupage w kredowych, pastelowych barwach Annie Sloan!

Źródło: HSH PR

Pin It

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *