Crossfit podbija Polskę!

autor: • 23 października 2015 • Facet, NajnowszeKomentarze: (0)

Crossfit to forma treningu siłowo – wytrzymałościowego, która została rozpropagowana w Stanach Zjednoczonych. Jakiś czas temu, Crossfit z impetem wszedł także na polski rynek fitness i z roku na rok zdobywa coraz więcej zwolenników

Intensywne ćwiczenia rodem z wojskowych koszar przyciągają zarówno kobiety, jak i mężczyzn, ponieważ efekt treningów jest naprawdę spektakularny.

Na czym polega Crossfit?
Podstawową ideą Crossfitu jest zapewnienie wszechstronnego rozwoju ciała, poprzez wykonywanie zróżnicowanych ćwiczeń. Treningi bazują na dużej liczbie powtórzeń i wykorzystaniu ciężaru swojego ciała. Z kilku ćwiczeń, takich jak na przykład: wskakiwanie na skrzynię, pompki, pajacyki, czy skoki na skakance, tworzone są tzw. obwody, które trenujący powtarza kilka razy w określonym czasie. Zajęcia z Crossfitu odbywają się w grupach, które z reguły podzielone są ze względu na poziom zaawansowania uczestników. Taki podział dodatkowo wprowadza mobilizujący element rywalizacji, ponieważ każdy dąży do zrealizowania całego planu treningowego. Ciekawostką jest, że krótkie treningi Crossfit noszą kobiece nazwy. I tak na przykład, dzięki Angie wyćwiczymy główne grupy mięśni i rozciągamy całe ciało, z Helen możemy przetestować naszą wytrzymałość, a Kelly pomaga szybko spalić nadmiar kalorii.
Sukces, tego rodzaju ćwiczeń na całym świecie, wynika przede wszystkim z ich wysokiej skuteczności i oszałamiających rezultatów. Podczas godzinnego treningu możemy stracić nawet do 1000 kcal. Dodatkowo, dzięki regularnym ćwiczeniom, możemy dostrzec szybkie zmiany w postaci wyszczuplenia i ujędrnienia ciała, a także wzmocnienia mięśni.
Początkowo, wśród trenujących, przeważali panowie, którym nie straszna była wizja podciągania się na drążku, czy też przysiadów z ciężką sztangą. Panowie pragnęli sprawdzić się podczas intensywnego treningu, a także zaimponować sprawnością swoim partnerkom. Obecnie kluby są pełne kobiet, dla których eksploatujący, ale dostosowany do kobiecych możliwości trening, okazał się panaceum na cellulit i niepożądane krągłości. Dzięki ćwiczeniom Crossfit, panie mogą szybko spalić tkankę tłuszczową i pięknie wyrzeźbić całe ciało. Ten rodzaj aktywności fizycznej, największym powodzeniem cieszy się na wiosnę, kiedy dodatkowo mamy większą motywację, siłę i chęć do działania, bo pozytywnie nastraja nas słoneczna pogoda za oknem.

Kto może ćwiczyć Crossfit?
Zajęcia typu Crossfit wymagają sporo wysiłku i mocno eksploatują ludzki organizm. Pomimo tego, może go trenować praktycznie każdy, niezależnie od wieku, doświadczenia i kondycji. Jedynym, koniecznym warunkiem do spełnienia, jest brak przeciwwskazań lekarskich do uprawiania tego rodzaju dyscypliny sportu. W nagrodę, za ciężki trening i hektolitry wylanego potu, otrzymujemy zastrzyk pozytywnej energii, ogromną satysfakcję i lepsze samopoczucie, ponieważ intensywne ćwiczenia fizyczne skutecznie redukują poziom codziennego stresu. Jak przekonało się już wiele osób, Crossfit gwarantuje szybkie efekty, a przy tym dobrą zabawę.

Pin It

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *