Biznes się nie poddaje: Jak walczy branża fryzjerska

autor: • 29 kwietnia 2020 • Najnowsze, UrodaKomentarze: (0)

WALCZY ZE STEREOTYPAMI, POKAZUJE, ŻE PRIORYTETEM POLSKIEJ BRANŻY FRYZJERSKIEJ JEST ROZWÓJ I EDUKACJA. PODRÓŻUJE PO CAŁYM ŚWIECIE, PROMUJĄC FRYZJERSTWO JAKO SPOSÓB NA ŻYCIE I NA BIZNES. POZNAJCIE MACIEJA MANIEWSKIEGO, WIZJONERA I STYLISTĘ GWIAZD, WŁAŚCICIELA 7 SALONÓW W POLSCE i AUTORA AKCJI POMOCOWEJ DLA BRANŻY FRYZJERSKIEJ „FRYZJERZY FRYZJEROM”.

Fryzjerska tarcza antyrakietowa

Domowe spa jest czynne niezależnie od kwarantanny. Zdrowe, mocne i błyszczące włosy są atrybutem każdego pewnego siebie mężczyzny. O ile panie dbają o fryzurę codziennie, Wy często zapominacie o systematycznej pielęgnacji, która nie polega już tylko na umyciu włosów szamponem. Czas na nadrobienie zaległości i zwalczenie kilku mitów.

Brodacze – bądźcie spokojni

W ostatnich dniach pojawiła się też informacja, że mężczyźni noszący brodę mogą być bardziej narażeni na koronawirus. Ma rzekomo zakłócać działanie maseczek albo respiratorów. Donoszono, że bezpieczniejsze jest noszenie wąsów lub rezygnacja z zarostu. Czy to oznacza, że żaden mężczyzna nie może nosić brody?

Bzdura. Ta informacja to klasyczny fake news, jakich będzie pojawiało się jeszcze wiele. Broda w żaden sposób nie sprawia, że jesteście na cokolwiek bardziej narażeni, ale nie zaszkodzi zaostrzenie pielęgnacji, częstsze jej mycie czy przycinanie.

Codzienna pielęgnacja

Podstawą codziennej pielęgnacji męskich włosów, jest odpowiedni dobór szamponu, który wzmocni włosy. Czego szukać w składzie? Wszystko zależy od rodzaju włosów. Jeśli są cienkie i słabe, nieoceniona będzie witamina B5.

W przypadku włosów przetłuszczających się warto w swojej kosmetyczce mieć szampon regulujący ilość wydzielanego sebum. Dodatkowo należy ograniczyć stosowanie wszelkiego rodzaju kosmetyków, które mogą przyspieszać przetłuszczanie się skóry głowy oraz obciążać włosy. Zapominamy zatem o stosowaniu tłustych balsamów i odżywkach bez spłukiwania.

Spadający włos z głowy

Wśród objawów stresu związanego z wybuchem pandemii eksperci wymieniają m.in. wypadanie włosów. To dlatego, że stres i napięcia przekładają się na nasze mięśnie głowy. Jak radzić sobie z takim kłopotem? Najprostszy i najskuteczniejszy jest masaż wykonywany przy pomocy opuszka palców – należy skórę głowy lekko uciskać i masować głowę kulistymi ruchami. Dobrze jest wykorzystać masaż razem z wtarciem w skórę głowy odżywczych kosmetyków.

Z pomocą przychodzą preparaty zawierające ekstrakty roślinne m.in. wyciąg z żeń-szenia wzmacniający barierę lipidową i normalizujący metabolizm skóry, ekstrakt z łopianu, podbiału pospolitego, który znakomicie oczyszcza skórę głowy. Dodatkowa mieszanka witamin H, PP, B5 i B6 wzmacnia cebulki włosów. Hydrolizowane białko sojowe i cynk uzupełniają receptury.

Porad udzielił: Maciej Maniewski

https://maniewski.pl/

https://www.facebook.com/maniewski.official/

Fot. Justyna Radzymińska

Pin It

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *