Bear Grylls wkrótce wróci na ekrany telewizorów z nowym programem. Producenci serii „Running Wild with Bear Grylls” przygotowali sporą niespodziankę. W jednym z odcinków pojawi się prezydent Stanów Zjednoczonych. Barack Obama jest kolejną znaną osobą, której legenda survivalu pokaże, jak przeżyć w dziczy.
Serię programów „Running Wild with Bear Grylls”, produkowanych przez amerykańską stację NBC, rozpoczęto w 2014 r. Obecnie emitowany jest już drugi sezon cyklu prowadzonego przez brytyjskiego mistrza survivalu. W odcinku specjalnym wystąpi sam Barack Obama. Miejsce akcji to Alaska, a materiały do programu kręcono na początku września br.
„Idea tej serii telewizyjnej zakłada konfrontowanie znanych osób z dziką naturą i sposobami przetrwania w ekstremalnych warunkach. Wcześniej Bear Grylls gościł już m.in. gwiazdy kina, w tym np. Bena Stillera, Zaca Effrona czy Kate Winslet. Każdy z dotychczasowych odcinków przyciągał przed telewizory kilkumilionową widownię. Odcinek specjalny z prezydentem USA zanotuje z pewnością rekordowy poziom oglądalności” – komentuje ekspert ds. survivalu, Piotr Pietrzykowski.
Odcinek z udziałem Obamy ma zostać wyemitowany jeszcze w 2015 r. Na razie nie wiadomo, kiedy nowa seria „Running Wild with Bear Grylls” pojawi się w polskiej telewizji. Poprzedni sezon można aktualnie oglądać w Discovery Life.
Od komandosa do ikony survivalu
Edward Michael Grylls, bo tak naprawdę nazywa się Bear Grylls, nie jest – jak to często bywa z postaciami znanymi z ekranów TV – jedynie produktem marketingowym.
Brytyjczyk ma na koncie wiele spektakularnych osiągnięć. Zanim jeszcze poznała go telewizyjna publiczność, służył w brytyjskich służbach SAS. W 1998 r., kiedy miał 23 lata, zdobył Mount Everest. Później przeszedł zamarznięte Morze Arktyczne, przeleciał lotnią nad najwyższym szczytem planety oraz pobił rekord Guinessa w najdłużej trwającym lataniu w tunelu aerodynamicznym. Swoja historię survivalowa legenda przedstawiła w książce pn. „Kurz, pot i łzy. Autobiografia”.
Jak wskazuje ekspert serwisu broń.pl, to głównie dzięki Grylls’owi survival szerzej zaistniał w społecznej świadomości. Równocześnie widocznie wzrosło – szczególnie wśród męskiej części – zainteresowanie praktycznymi aspektami sposobów przetrwania w nieprzychylnych człowiekowi warunkach.