Pijani życiem… a dlaczego?

autor: • 16 maja 2019 • NajnowszeKomentarze: (0)

Premiera teledysku nowego singla The Dumplings „Dla Nas KRS 0000 338 803” rozpoczęła kampanię Fundacji Rak’n’Roll „Pijani życiem”. To utwór inspirowany doświadczeniami osób, które przeszły przez raka. Dzisiaj mówią o sobie, że są pijani życiem. Bohaterowie teledysku – Marta, Weronika, Kasia, Wioletta i Artur silniej czują jego smak. Takich historii jest więcej. Rak’n’Roll, dzięki 1% podatku, pomaga je pisać, inspirując do celebrowania życia w chorobie i po powrocie do zdrowia.

Do udziału w tegorocznej kampanii na rzecz zbierania 1% podatku, Rak`n`Roll zaprosił utalentowany zespół The Dumplings: Justynę Święs oraz Kubę Karasia, którzy specjalnie dla Fundacji stworzyli utwór „Dla Nas KRS 0000 338 803”. Teledysk do utworu wyreżyserowała debiutująca w tej roli aktorka Olga Bołądź.

Jednak najważniejszymi bohaterami kampanii są Kasia, Wiola, Artur, Weronika i Marta – przyjaciele i podopieczni Fundacji, którzy kiedyś zmagali się z rakiem, a dzisiaj celebrują życie, czerpiąc z niego jak najwięcej. Swoim debiutem w roli aktorów w teledysku do piosenki „Dla Nas KRS 0000 338 803” oraz historiami inspirują do działania i udowadniają, że z rakiem można żyć, przez raka można przejść. Każde z nich inaczej dowiedziało się o chorobie, znalazło własny sposób na jej oswojenie i przejście przez nią.

Kasia od 4 lat jest wolontariuszką Fundacji. W telefonie zaufania wspiera chorych i ich bliskich w przejściu przez raka. Dwa lata temu sama zachorowała. Nagle musiała pokonać drogę, którą wcześniej pomagała pokonać innym. Jaki sposób na raka znalazła i co najważniejszego chce przekazać wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób mierzą się z chorobą nowotworową opowiada w historii:

Z kolei Wiola chorobę pamięta mieszanką uczuć – z jednej strony strachu, nadziei, i niepokoju o synka, a z drugiej, wielkim szczęściem, bo wtedy właśnie poznała miłość swojego życia. Trudny czas leczenia to też pierwsze randki i radości. Dziś, pomimo rokowań, jest całkowicie zdrowa, a udział w kampanii daje jej możliwość podzielenia się swoją historią i powiedzenia wszystkim, którzy usłyszą, że zostało im kilka miesięcy, że nigdy nie wiadomo co będzie i nigdy nie powinno się poddawać.

Artur to przyjaciel Fundacji, dla którego diagnoza sprzed 9 lat była motywatorem do „wzięcia się za siebie”. Schudł, zaczął biegać. Teraz swoim bieganiem wspiera innych w przejściu przez raka. Za sobą ma przebiegnięte maratony. Przed sobą wyzwanie długodystansowych biegów górskich. Jak mówi w swojej historii teraz jego bieganie ma większy sens.

Weronika o swojej chorobie dowiedziała się 7 lat temu. Rokowania miała pięcioletnie, więc, jak mówi, od dwóch lat żyje na krechę 😉 Dlatego też żyje na 110%. Dopiero po chorobie odważyła się realizować swoje marzenie – wchodzić na najwyższe góry. Wraz z początkiem roku rozpoczęła swoją wielką podróż po Koronę Ziemi. Co czuła stojąc na Mount Blanc opowiada w historii:

Marta w chorobie doświadczyła bardzo trudnych dni, ale nie była w tym sama. Były we trzy: Sylwia, Kasia i Marta – przyjaciółki z piątego piętra centrum onkologii. Przez chorobę przechodziły razem, wspierały się i były szczęśliwe pomimo raka. W historii, którą się dzieli podkreśla, że nawet w najtrudniejszych momentach jest przestrzeń na uśmiech i pozytywną energię.

Takich historii jest więcej. Rak’n’Roll, dzięki 1% podatku, pomaga je pisać, inspirując do celebrowania życia w chorobie i po powrocie do zdrowia.

 

Nie ma Rak’n’Rolla bez procentów

Dzięki zeszłorocznej zbiórce Fundacja podjęła wiele ważnych inicjatyw, m.in.:

  • udzieliła wsparcia chorym w przejściu przez raka, ale wcześniej w przejściu przez system opieki zdrowotnej. Takich podopiecznych w 2018 roku było 63.
  • zapewniła opiekę psychoonkologa dla chorych i ich rodzin. W 2018 r. udzielono 645 godz. bezpłatnych konsultacji,
  • zapewniła kompleksową opiekę Boskim Matkom – kobietom w ciąży chorym na raka – objęto opieką 46 kobiet i 36 noworodków.
  • wsparła tych, którzy są już po chorobie, lecz potrzebują pomocy, by ruszyć dalej w życie – w III edycji programu iPoRaku bierze udział 40 Ozdrowieńców,
  • kobietom w trakcie chemioterapii Fundacja przekazała 414 peruk z naturalnych włosów,
  • zorganizowała warsztaty urodowe i rękodzieła dla chorych. W warsztatach wzięło udział ponad 400 osób,
  • Utworzyła Punkt Informacyjny w warszawskim Centrum Onkologii,
  • Doprowadziła do stworzenia i oficjalnej publikacji zaleceń medycznych dotyczących badania USG piersi u kobiet w ciąży,
  • Zorganizowała górski trening biegowy dla osób, które przeszły przez raka. Przebiegli Tatry!
  • Przeprowadziła nowatorską kampanię profilaktyczną „Coś do nich mam”. 7000 kobiet zrobiło badanie USG!
Pin It

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *