Aktywność fizyczna to idealny sposób na to, aby popracować nad własnym ciałem. Nie jest jednak powiedziane, że osoby aktywne nie mają żadnych dolegliwości. Ich również może dopaść obrzęk nóg spowodowany niewydolnością krążenia żylnego
Przewlekła niewydolność żylna może prowadzić do żylaków. Trzykrotnie częściej cierpią na nie jednak kobiety niż mężczyźni. Wszystko zaczyna się od uczucia obolałych nóg. Zarówno w zapobieganiu, jak i leczeniu żylaków duże znaczenie odgrywa aktywność fizyczna. Szczególnie zalecane są spacery, pływanie czy jazda na rowerze. Błędne jest przekonanie, że kiedy mamy żylaki, nogi należy oszczędzać. Kluczowa jest wówczas właśnie ich intensywna praca. Jednak niektóre sporty, np. bieganie czy ćwiczenia na stepie, mogą się okazać zbyt wysiłkowe. Jeśli nasze dolegliwości się nasilą, warto złagodzić treningi i postawić bardziej rekreacyjne aktywności.
Nie tylko sport może się okazać pomocny. Na obolałe nogi może równie dobrze może wpływać leżenie z kończynami do góry, np. z nogami opartymi o ścianę, ograniczenie spożywania alkoholu, unikanie gorących kąpieli czy opalania się. Nie jest również wskazane noszenie obcisłych ubrań, butów na wysokim obcasie czy przebywania przez dłuższy czas w pozycji siedzącej. Spore znaczenie ma także otyłość czy nadwaga, one podobnie mogą rzutować na nasze nogi.
Jeśli nie możemy żyć bez sportu, ale po wysiłku fizycznym dokuczają nam bóle w nogach, warto wypróbować produkty dla osób prowadzących aktywny tryb życia. Ich działanie przynosi natychmiastowe ukojenie i pomaga szybciej wrócić do formy. Poza działającymi natychmiastowo preparatami, dzięki którym łatwiej jest się nam zregenerować warto pamiętać także o odpowiedniej ilości snu czy piciu wody.
Źródło: 38PR Content&Communication