Nadpotliwość może być bardzo kłopotliwa, szczególnie kiedy za oknem jest skwar. Latem gruczoły potowe osób zmagających się z tą przypadłością szaleją. Poza specyfikami dostępnymi w sklepach, popularność zyskują również te zrobione własnoręcznie w domu
Zdecydowaną zaletą preparatów zrobionych w domu jest ich skład. Nie zawierają one szkodliwych substancji, a wszystkie składniki są nam bardzo dobrze znane. O jakiego rodzaju kosmetykach tu mowa? Dobrze jest przede wszystkim zwrócić uwagę na takie preparaty, które pochłaniają wilgoć powstającą w wyniku pocenia się. Preparat, który wykonywany jest we własnym zakresie, a może okazać się niezwykle pomocny dla osób, które już nie wytrzymują z z tą przypadłością powinien się składać z połowy szklanki skrobi kukurydzianej, trzech łyżek sproszkowanej lawendy oraz kilku kropel dowolnego olejku eterycznego. Nie jest on jednak od razu gotowy do użycia. Należy go odłożyć na około pięć lub sześć dni i zaczekać aż składniki się połączą, a dopiero potem nałożyć go na ciało. Taki kosmetyk nie tylko pochłonie wilgoć, ale i usunie przykry zapach czy też ochroni przed możliwymi otarciami lub podrażnieniami.
Równie dobrze może się sprawdzić własnoręcznie przygotowany dezodorant. Wbrew pozorom jest to bardzo proste. Należy w tym celu przygotować pięć łyżek oleju kokosowego, pół szklanki sody oczyszczonej, a także 20 kropel olejku eterycznego z grejpfruta. Wszystko to trzeba zmieszać ze sobą i pozostawić w lodówce do schłodzenia. Do czego może nam się przydać taki specyfik? Przede wszystkim usuwa on nieprzyjemny zapach, który pojawia się jako efekt rozwoju bakterii.
Wiele preparatów można znaleźć w aptekach. Nie warto jednak samodzielnie podejmować decyzji na temat tego, jakiego rodzaju kosmetyki są dla nas najlepsze. Nadpotliwość ma swoje źródło w wielu różnych czynnikach. Wśród nich są np. zaburzenia hormonalne, choroby neurologiczne lub uwarunkowania genetyczne. Kobiety mogą natomiast zmagać się z nadpotliwością podczas menopauzy, a mężczyźni – andropauzy. Dlatego niezwykle istotne jest rozpoznanie źródła problemu, a potem podjęcie stosownej interwencji.
Źródło: Guarana PR