Za oknem ciągła przeplatanka śniegu, deszczu i wiatru. W taką pogodę nie jest trudno nabawić się choroby. W walce z potencjalną chorobą sprawdzać się mogą różne suplementy diety. Są też takie, z których aż chce się korzystać
To, że sauna ma korzystny wpływ na nasz poziom piękna jest chyba jasne. Zabiegi wpływają także pozytywnie na naszą odporność.
Wystarczy tylko korzystać z sauny przynajmniej raz w tygodniu. Dobrze jest zacząć te zabiegi nawet późną jesienią. Oczywiście mamy różne rodzaje saun. Którą z nich wybrać? Nie ma co się ograniczać wyłącznie do jednej. Można skorzystać na przykład z sauny fińskiej suchej. Tam temperatura waha się w okolicach 100 stopni Celsjusza. Wilgotność jest stosunkowo niewielka, gdyż wynosi tylko 10%. W mokrej wygląda to nieco inaczej, ponieważ wilgotność wynosi około 50%.
Lekarze zachęcają także do korzystania z sauny w końcowym etapie leczenia np. zapalenia zatok czy zapobiegania infekcjom górnych dróg oddechowych.
Jak z niej korzystać?
Do wizyty w saunie warto się także w odpowiedni sposób przygotować. Dobrze jest nie wchodzić do niej od razu po zakończonym posiłku albo po alkoholu. Warto natomiast wypić przed sauną przynajmniej litr wody. Oczywiście makijaż i biżuteria nie będą nam tam potrzebne. Przed samym wejściem należy także skorzystać z natrysków.
Najczęściej pobyt w saunach dzielimy na kilka powtarzających się etapów. Pierwszy etap zabiegu to faza nagrzewania. Początkowo należy usiąść na najniższej ławie. Po upływie około 10 – 12 minut możemy przejść do fazy ochładzania. Następnie możemy przesiąść się na wyższą ławę i powtórzyć pierwszy etap. Pamiętajmy, że po każdym pobycie w saunie ponownie schładzamy ciało i przeznaczamy klika minut na odpoczynekw części relaksacyjnej gabinetu. W zależności od potrzeb zabiegi w saunach trwają od 40 minut do około 2 godzin.
Źródło: prasoweinfo.pl