Pijani życiem… a dlaczego?

autor: • 16 maja 2019 • NajnowszeKomentarze: (0)

Premiera teledysku nowego singla The Dumplings „Dla Nas KRS 0000 338 803” rozpoczęła kampanię Fundacji Rak’n’Roll „Pijani życiem”. To utwór inspirowany doświadczeniami osób, które przeszły przez raka. Dzisiaj mówią o sobie, że są pijani życiem. Bohaterowie teledysku – Marta, Weronika, Kasia, Wioletta i Artur silniej czują jego smak. Takich historii jest więcej. Rak’n’Roll, dzięki 1% podatku, pomaga je pisać, inspirując do celebrowania życia w chorobie i po powrocie do zdrowia.

Do udziału w tegorocznej kampanii na rzecz zbierania 1% podatku, Rak`n`Roll zaprosił utalentowany zespół The Dumplings: Justynę Święs oraz Kubę Karasia, którzy specjalnie dla Fundacji stworzyli utwór „Dla Nas KRS 0000 338 803”. Teledysk do utworu wyreżyserowała debiutująca w tej roli aktorka Olga Bołądź.

Jednak najważniejszymi bohaterami kampanii są Kasia, Wiola, Artur, Weronika i Marta – przyjaciele i podopieczni Fundacji, którzy kiedyś zmagali się z rakiem, a dzisiaj celebrują życie, czerpiąc z niego jak najwięcej. Swoim debiutem w roli aktorów w teledysku do piosenki „Dla Nas KRS 0000 338 803” oraz historiami inspirują do działania i udowadniają, że z rakiem można żyć, przez raka można przejść. Każde z nich inaczej dowiedziało się o chorobie, znalazło własny sposób na jej oswojenie i przejście przez nią.

Kasia od 4 lat jest wolontariuszką Fundacji. W telefonie zaufania wspiera chorych i ich bliskich w przejściu przez raka. Dwa lata temu sama zachorowała. Nagle musiała pokonać drogę, którą wcześniej pomagała pokonać innym. Jaki sposób na raka znalazła i co najważniejszego chce przekazać wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób mierzą się z chorobą nowotworową opowiada w historii:

Z kolei Wiola chorobę pamięta mieszanką uczuć – z jednej strony strachu, nadziei, i niepokoju o synka, a z drugiej, wielkim szczęściem, bo wtedy właśnie poznała miłość swojego życia. Trudny czas leczenia to też pierwsze randki i radości. Dziś, pomimo rokowań, jest całkowicie zdrowa, a udział w kampanii daje jej możliwość podzielenia się swoją historią i powiedzenia wszystkim, którzy usłyszą, że zostało im kilka miesięcy, że nigdy nie wiadomo co będzie i nigdy nie powinno się poddawać.

Artur to przyjaciel Fundacji, dla którego diagnoza sprzed 9 lat była motywatorem do „wzięcia się za siebie”. Schudł, zaczął biegać. Teraz swoim bieganiem wspiera innych w przejściu przez raka. Za sobą ma przebiegnięte maratony. Przed sobą wyzwanie długodystansowych biegów górskich. Jak mówi w swojej historii teraz jego bieganie ma większy sens.

Weronika o swojej chorobie dowiedziała się 7 lat temu. Rokowania miała pięcioletnie, więc, jak mówi, od dwóch lat żyje na krechę 😉 Dlatego też żyje na 110%. Dopiero po chorobie odważyła się realizować swoje marzenie – wchodzić na najwyższe góry. Wraz z początkiem roku rozpoczęła swoją wielką podróż po Koronę Ziemi. Co czuła stojąc na Mount Blanc opowiada w historii:

Marta w chorobie doświadczyła bardzo trudnych dni, ale nie była w tym sama. Były we trzy: Sylwia, Kasia i Marta – przyjaciółki z piątego piętra centrum onkologii. Przez chorobę przechodziły razem, wspierały się i były szczęśliwe pomimo raka. W historii, którą się dzieli podkreśla, że nawet w najtrudniejszych momentach jest przestrzeń na uśmiech i pozytywną energię.

Takich historii jest więcej. Rak’n’Roll, dzięki 1% podatku, pomaga je pisać, inspirując do celebrowania życia w chorobie i po powrocie do zdrowia.

 

Nie ma Rak’n’Rolla bez procentów

Dzięki zeszłorocznej zbiórce Fundacja podjęła wiele ważnych inicjatyw, m.in.:

  • udzieliła wsparcia chorym w przejściu przez raka, ale wcześniej w przejściu przez system opieki zdrowotnej. Takich podopiecznych w 2018 roku było 63.
  • zapewniła opiekę psychoonkologa dla chorych i ich rodzin. W 2018 r. udzielono 645 godz. bezpłatnych konsultacji,
  • zapewniła kompleksową opiekę Boskim Matkom – kobietom w ciąży chorym na raka – objęto opieką 46 kobiet i 36 noworodków.
  • wsparła tych, którzy są już po chorobie, lecz potrzebują pomocy, by ruszyć dalej w życie – w III edycji programu iPoRaku bierze udział 40 Ozdrowieńców,
  • kobietom w trakcie chemioterapii Fundacja przekazała 414 peruk z naturalnych włosów,
  • zorganizowała warsztaty urodowe i rękodzieła dla chorych. W warsztatach wzięło udział ponad 400 osób,
  • Utworzyła Punkt Informacyjny w warszawskim Centrum Onkologii,
  • Doprowadziła do stworzenia i oficjalnej publikacji zaleceń medycznych dotyczących badania USG piersi u kobiet w ciąży,
  • Zorganizowała górski trening biegowy dla osób, które przeszły przez raka. Przebiegli Tatry!
  • Przeprowadziła nowatorską kampanię profilaktyczną „Coś do nich mam”. 7000 kobiet zrobiło badanie USG!
Pin It

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *