Na jakie problemy pomaga laseroterapia? Sprawdź!

autor: • 25 lutego 2019 • Najnowsze, UrodaKomentarze: (0)

Laseroterapia – cóż to właściwie jest? Jeżeli wciąż brzmi to dla ciebie zagadkowo i raczej kojarzy ci się z kosmicznymi wojownikami, pora to zmienić! Zabiegi laseroterapii to bowiem najnowocześniejsze propozycje, jakie daje nam medycyna estetyczna. Cały ich wachlarz wykonywany jest w warszawskiej Klinice Miracki. Z jakimi problemami mogą ci pomóc? Sprawdź!

Zabiegi laseroterapii zyskują coraz bardziej na popularności. Ich inwazyjność jest bowiem stosunkowo niewielka, mają dużą skuteczność, są szybkie w wykonaniu, a efekty utrzymują się bardzo długo. Co ważne, coraz częściej jest to alternatywa dla metod chirurgicznych, czy też farmakologicznych, dzięki czemu budzi zainteresowanie także wśród lekarzy wielu specjalności. Zabiegi te potrafią m.in. znacznie ułatwić pracę w zakresie medycyny estetycznej, a wielu pacjentów może dzięki nim odejść od przekonania, że wiąże się ona koniecznie z zastosowaniem skalpela chirurgicznego. Nie, coraz częściej wcale tak to nie działa!

Jakie podstawowe informacje warto poznać? Przede wszystkim, mówiąc w najprostszy sposób, laseroterapia to leczenie światłem, które opiera się o fale konkretnej długości. Istnieją różne typy laserów, można ustawiać je w zmienny sposób, wszystko zależy też od powierzchni, na którą chce się oddziaływać, czy też czasu wyznaczonego na dany zabieg. Wszystko to jest dostosowane do indywidualnych potrzeb każdej z osób oraz jej problemu. Zatem w terapii których z nich laseroterapia znajduje zastosowanie?

Likwidacja przebarwień

Jeśli posiadasz na skórze kłopotliwe znamię, bliznę, plamy, zmiany potrądzikowe, czy też tatuaż, o którym jak najszybciej chciałoby się zapomnieć, warto postawić na laser PicoSure. Jego praca opiera się na wysyłaniu bardzo krótkich (pikosekundowych) impulsów świetlnych. Jest to technologia proponująca najkrótszą wiązkę światła laserowego. Pozwala to na szybki i skuteczny zabieg, po którym rekonwalescencja jest ograniczona do minimum. Co ważne, zabieg ten jest niemalże bezbolesny, a często to właśnie obawa przed bólem zdaje się być barierą przed laseroterapią – zupełnie niepotrzebnie!

Leczenie trądziku

Niestety nie zawsze nawet z pozoru najlepsze kremy, czy też leki, pomagają pozbyć się tych jakże utrudniających życie kłopotów skórnych. Nic jednak dziwnego, bowiem każda skóra i każda odmiana trądziku ma swoje własne trudności do pokonania. Jeśli zatem potrzebne są bardziej zaawansowane rozwiązania w terapii skóry trądzikowej, dobrze jest zapoznać się z pracą laseru Alma Harmony XL. Opiera się ona na połączeniu działania właśnie laserowego, jednoczesnego chłodzenia stykowego oraz technologii próżniowej. Wszystko to staje się skuteczną formą leczenia trądziku pospolitego. Radzi więc sobie zarówno z grudkami, guzkami i krostami, a przy okazji także redukuje pojawianie się blizn, co podkreślają eksperci z Kliniki Miracki w Warszawie, gdzie wykonywany jest zabieg Alma Harmony Acne. Pobudza on bowiem odnowę kolagenu, który to jest białkiem odpowiadającym m.in. za gęstość, elastyczność skóry, a także za odnowę komórek. Chyba nie trzeba dodawać, że kolagen jest potrzebny nie tylko w trakcie walki z trądzikiem?

Zmiany naczyniowe

Gdy rumienie na twarzy, naczyniaki, pajączki, zmiany rubinowe, czy też plamy zabierają ci pewność siebie, dobrze jest zadbać o jej odzyskanie. Nieraz tego typu problemy skórne potrafią przekładać się negatywnie na wiele sfer życia, a wcale nie muszą. W takich kłopotach skórnych potrafi pomóc laser Cutera Excel V. Służy on właśnie terapii zmian naczyniowych i działa w szybki oraz skuteczny sposób. Co ważne, w porównaniu do wcześniejszych technologii, jest on niemalże bezbolesny. Istotny jest także fakt jego dopasowania do potrzeb każdej z osób. Lekarz wykonując wcześniejszą konsultację, indywidualnie ustala zakres działania laseru, co pomaga osiągnąć najlepszy możliwy efekt.

To tylko niewielki procent tego, na jakie problemy może pomóc laseroterapia. Warto pamiętać, że jej rozległy wachlarz i zajmujący się nią profesjonaliści pozwalają znaleźć taką formę leczenia, jaka to właśnie dla ciebie będzie najodpowiedniejsza. Kłopoty ze skórą mogą bowiem skutecznie zabierać radość, czy też powodować wstyd, a jak widać, wcale nie musi tak być!

Więcej informacji o laseroterapii znajdziesz na stronie Kliniki Miracki w Warszawie: https://klinikamiracki.pl/laseroterapia/

Pin It

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *