Dzieci na diecie wegetariańskiej

autor: • 2 sierpnia 2016 • Kuchnia, Najnowsze, ZdrowieKomentarze: (0)

Dietę wegetariańską coraz częściej stosują nie tylko dorośli, ale i dzieci. Najmłodsi, z pomocą rodziców, biorą przykład ze starszych i również nie jedzą mięsa. Czy ta dieta jest dla nich odpowiednia?

Wiele osób zastanawia się czy istnieje granica wiekowa, po przekroczeniu której można stać się pełnoprawnym wegetarianinem i czy takie wybory mogą w jakiś sposób wpływać na rozwój dziecka. Decydując się na taki styl odżywiania decydujemy się tym samym na spożywanie produktów pochodzenia roślinnego, a także  tych niskoprzetworzonych, a więc uznawanych za pełne składników odżywczych. Nie podlegają one obróbce, a więc nie miały okazji, aby je utracić.

Dieta wegetariańska nie może być efektem przypadku. Zbilansowana i przemyślana jest w stanie dostarczyć młodym ludziom wszystkiego, czego potrzebują. W końcu białko i żelazo można także odnaleźć w innych produktach niż mięso. Dieta, która będzie zawierała różnego rodzaju warzywa, owoce, produkty pełnoziarniste, rośliny strączkowe, orzechy lub pestki także może być odpowiednia. Warto jednak pamiętać, aby nie podawać dziecku produktów „śmieciowych”, a więc chipsów ziemniaczanych, białego chleba czy coca-coli. Wtedy taka dieta przestaje mieć sens i krzywdzimy swoje pociechy.

Specjaliści z Ameryki i Wielkiej Brytanii zgodnie twierdzą, że dieta wegetariańska  czy nawet wegańska nie jest zagrożeniem dla rozwoju młodych osób. Odpowiednia jest bowiem na każdym etapie życia. Należy jednak uwzględnić fakt, iż dzieci i młodzież powinny być kierowane przez dorosłych i to dorośli powinni zadbać o ich prawidłową edukację w tym zakresie. Dieta ma być zbilansowana i dostarczać wszystkich potrzebnych składników odżywczych. Jeżeli mamy obawy co do określenia takiego sposobu żywienia to warto udać się do dietetyka, który z pewnością pomoże rozwiązać wszystkie wątpliwości i określić, jak powinien on wyglądać.

Źródło: Hello PR

Pin It

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *